Vācija paziņo, ka Krievija uz “Zapad” mācībām plāno nosūtīt vairāk nekā 100 000 karavīru

2 komentāri
Vācija paziņo, ka Krievija uz “Zapad” mācībām plāno nosūtīt vairāk nekā 100 000 karavīru
Foto: AP / Scanpix

Vācija paziņojusi, ka Krievija plāno nosūtīt vairāk nekā 100 000 karavīru uz militārajiem manevriem pie NATO austrumu zonas robežas, – tādā veidā apšaubot Maskavas oficiālo versiju, ka mācībās “Zapad” piedalīsies tikai 13 000 Krievijas un Baltkrievijas karavīru.

No 14. līdz 20. septembrim paredzētās mācības Baltkrievijā, Baltijas jūrā, Krievijas rietumdaļā un Kaļiņingradas apgabalā ir radījušas spriedzi NATO, par spīti Maskavas apgalvojumiem, ka tajās tiks izspēlēti vien aizsardzības scenāriji.

Bažas par “Zapad” patiesajiem apmēriem izskanējušas arī Baltijas valstīs. Kamēr NATO ģenerālsekretārs paudis viedokli, ka tajās piedalīsies vairāk nekā 13 tūkstoši karavīru, šodien izskanējušie Vācijas aizsardzības ministres vārdi ir pirmā reize, kad tik augsta līmeņa Rietumvalstu politiķis ir publiski apšaubījis Krievijas rīkoto manevru patiesos apmērus.

Tehniski šāds karavīru skaits manevros nav nekas nelegāls saskaņā ar starptautiskajiem likumiem par kara spēlēm, taču vienošanās prasa, lai tajās piedalītos ārvalstu novērotāji.

Krievija norāda, – ja karavīru skaits ir mazāks par 13 000, starptautisko novērotāju klātbūtne nav obligāta. Manevri “Zapad” seko iepriekš izskanējušām Krievijas apsūdzībām par to, ka NATO pastiprina spēkus pie tās robežām Aukstā kara tradīcijās. NATO norāda, ka vienkārši aizsargā savu dalībvalstu intereses jo pastāv bažas par Kremļa plāniem pēc Krimas aneksijas un atbalsta prokrieviskajiem separātistiem Ukrainas austrumdaļā.

2 komentāri