Vācija pārtrauks maksāt par karantīnu nevakcinētajiem

0 Komentāru
Vācija pārtrauks maksāt par karantīnu nevakcinētajiem
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Pret Covid-19 nevakcinētajiem vāciešiem no 1. novembra vairs nemaksās algas kompensācijas par karantīnā pavadīto laiku, trešdien pavēstīja veselības ministrs Jenss Špāns.

Valdība Vācijā patlaban maksā kompensācijas vāciešiem, kuriem pēc kontakta ar inficētu personu vai atgriešanās no augsta riska valsts jāievēro vismaz piecu dienu karantīna. Tomēr šī pieeja tiks izbeigta 1. novembrī, sacīja Špāns pēc tikšanās ar 16 federālo zemju veselības ministriem, informējot par valdības jaunākajām iniciatīvām, kas tiek īstenotas centienos panākt, ka vakcinējas vairāk vāciešu.

Izšķiršanās par vakcinēšanos arī turpmāk būs “personīgs lēmums”, tomēr līdz ar to ir “jāuzņemas atbildība par finansiālām konsekvencēm”.

“Daži cilvēki teiks, ka tas nozīmē spiedienu uz nevakcinētajiem. Es uzskatu, ka mums uz to ir jāraugās no citas puses – tas arī ir jautājums par godīgumu,” skaidroja ministrs.

Vācijā vakcinētajiem karantīna vairs nav jāievēro.

Vācijā pilnībā vakcinēti 63,4% iedzīvotāju, liecina trešdien apkopotie dati, krietni atpaliekot no 85% līmeņa, kas būtu jāsasniedz atbilstoši Roberta Koha institūta ieteikumiem.

Vakcinācijas kampaņai kļūstot gausākai, aktīvākas kļuvušas debates par iespējamiem ierobežojumiem nevakcinētajiem. Tiesa gan, ideja par atsevišķu iedzīvotāju sektoru obligātu vakcināciju šobrīd tiek noraidīta. Daudzas Vācijas zemes ieviesušas noteikumus, kas ļauj restorāniem un citām atpūtas vietām noteikt ierobežojumus un uzņemt tikai vakcinētus vai pārslimojušus klientus.

No oktobra nevakcinētajiem par Covid-19 testu būs jāmaksā pašiem, izbeidzot līdzšinējo valdības iniciatīvu, kas paredz plaši pieejamus un bezmaksas testus pilnīgi visiem.

0 Komentāru