Vācijā par 14 gadus vecās meitenes slepkavību aizdomās turētais kurds tiks tiesāts Irākā

0 Komentāru
Vācijā par 14 gadus vecās meitenes slepkavību aizdomās turētais kurds tiks tiesāts Irākā
Foto: AP / Reuters / LETA

Kurdu izcelsmes Irākas pilsonis, kas Vācijā tiek turēts aizdomās par kādas 14 gadus vecas meitenes slepkavību, tiks tiesāts Irākas autonomajā Kurdistānā, sestdien paziņojusi vietējā policija.

“Aizdomās turamais tiks tiesāts šeit, Kurdistānas reģionā,” pavēstīja Dahūkas provinces policijas priekšnieks Tariks Ahmeds. “Jautājums par viņa izdošanu Vācijai ir izlemjams Kurdistānas valdībai.”

Kā ziņots, 20 gadus vecais Irākas pilsonis, kas tiek turēts aizdomās par 22.maijā pazudušās Zuzannas slepkavību, piektdien tika aizturēts Irākas Kurdistānā.

Tiek uzskatīts, ka aizdomās turamais, kas identificēts kā Ali B., kopā ar savu ģimeni aizbēga no Vācijas 31. maijā. Šī lieta Vācijā atkal izraisījušas debates par kancleres Angelas Merkeles piekopto liberālo imigrācijas politiku.

Vācu mediji iepriekš izteica pieņēmumus, ka Ali B. Sestdien tikšot nogādāts Vācijā. Zuzanna, kas dzīvoja Maincā, pazuda pēc tam, kad kopā ar draugiem bija devusies izklaidēties uz kaimiņos esošo Vīsbādeni.

Trešdien viņas līķis tika atrasts vienā no Vīsbādenes priekšpilsētām, kur patvēruma meklētāju mītnē dzīvoja Ali B. un viņa ģimene. Meitene, domājams, tikusi izvarota un nožņaugta.

Kurdistānas policija ziņo, ka Ali B. pēc aizturēšanas atzinies meitenes slepkavībā. Saskaņā ar Ahmeda teikto, Zuzanna esot izklaidējusies kopā ar Ali B., un starp viņiem izcēlies konflikts. Meitene gribējusi zvanīt policijai, un tas esot pamudinājis aizdomās turēto viņu nogalināt.

Sestdien Maincā paredzētas vairākas demonstrācijas. Plānots gājiens ar moto “Apturiet seksuālo vardarbību!”, kas sāksies pie pilsētas centrālās stacijas.

Savukārt organizācija “Labas gribas cilvēku akcija” rīkos piemiņas mītiņu, vienlaikus protestējot pret rasismu.

Tikmēr pret imigrāciju noskaņotā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD) pie mērijas rīkos akciju ar saukli: “Vienreiz ir gana! Izdariet beidzot secinājumus!”

0 Komentāru