Komentāri
Vācijā Otrā pasaules kara laika bumbas dēļ evakuēti 10 000 cilvēku
FOTO: SCANPIX

Potsdamā, netālu no Vācijas galvaspilsētas Berlīnes, ceturtdien atrasta nesprāgusi Otrā pasaules kara laika bumba, kā dēļ evakuēti 10 000 cilvēku, ziņo mediji. 250 kilogramus smagā britu bumba atrasta būvlaukumā netālu no Potsdamas centrālās dzelzceļa stacijas.

Bīstamā atraduma dēļ apturēta arī vietējā autobusu, tramvaju un vilcienu satiksme un evakuētas ministrijas ēkas un Brandenburgas federālās zemes parlaments.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Domājams, ka bumba saglabājusies no britu spēku veiktās bombardēšanas 1945.gada 14. un 15.aprīlī, kad tika sagrauta lielākā daļa Potsdamas centra.

Speciālisti sākuši bumbas neitralizēšanu.

Vairāk nekā 60 gadus pēc kara daudzās Vācijas pilsētās zemē joprojām guļ apraktas tūkstošiem nesprāgušu bumbu no Otrā pasaules kara laika.

Parasti to neitralizēšana notiek bez problēmām. Tiesa gan, 2010.gadā trīs sapieri Vācijā zaudēja dzīvību, mēģinot neitralizēt bumbu ar ķīmiskas reakcijas detonatoru.

Varasiestādes lēš, ka zem Berlīnes vien aprakti aptuveni 3000 bumbu, un eksperti brīdina, ka, laikam ritot, tās kļūst arvien nestabilākas un bīstamākas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl