Vācija nolēmusi pagarināt vairumu Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu

Pievienot komentāru
Vācija nolēmusi pagarināt vairumu Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu
EPA / SCANPIX

Vācijas federālās zemes un centrālā valdība trešdien vienojušās līdz 4.maijam pagarināt lielāko daļu ierobežojumu, kas noteikti cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju, taču daži ierobežojumi ir atviegloti.

Vācijas kanclere Angela Merkele un 16 federālo zemju premjerministri šādu lēmumu pieņēma videokonferencē, kurā arī vienojās no pirmdienas atļaut atsākt darbu veikaliem, kuru tirdzniecības zāles ir līdz 800 kvadrātmetriem lielas. Taču veikaliem ir jāsagatavo plāni stingru higiēnas normu ievērošanai, paziņoja Merkele.

“Mums jāvirzās uz priekšu ar lielu piesardzību,” uzsvēra kanclere. Tādēļ spēkā paliks aizliegums pulcēties sabiedriskās vietās vairāk par diviem cilvēkiem, ja vien tie nav vienas ģimenes vai vienas mājsaimniecības locekļi.

Amatpersonas arī nolēmušas līdz 31.augustam paturēt spēkā aizliegumu rīkot lielus publiskus pasākumus, tostarp sporta pasākumus.

Reliģiska rakstura pasākumi aizliegti līdz turpmākiem paziņojumiem.

Skolas paliks slēgtas līdz 4.maijam, bet pēc tam tiks pakāpeniski atvērtas. Mācības vispirms atsāks skolēni, kam jākārto noslēguma eksāmeni.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka kontrole uz Vācijas robežām ar kaimiņvalstīm Šengenas zonā paliks spēkā vēl 20 dienas.

Valdība aicināja cilvēkus valkāt sejas maskas, dodoties iepirkties un braucot sabiedriskajā transportā, bet nenoteica to par obligātu prasību, kā izdarījusi Austrija.

Merkele sacīja, ka situācija tiks izvērtēta ik pēc divām vai trim nedēļām, sekojot līdzi jaunā koronavīrusa izplatīšanās tempiem.

“Es vēlos pateikties pilsoņiem, kuri ir mainījuši savas dzīves, atteikušies no sociālajiem kontaktiem, kuri ir ierobežojusi sevi (..). Nevis tāpēc, ka viņi vēlējās izdarīt pakalpojumu valdībai, bet tāpēc, ka viņi vēlējās palīdzēt saviem līdzcilvēkiem,” sacīja Merkele.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!