Vācija ir ieinteresēta labās attiecības ar Krieviju, lai īstenotu “Nord Stream 2” projektu

4 komentāri
Vācija ir ieinteresēta labās attiecības ar Krieviju, lai īstenotu “Nord Stream 2” projektu
Foto: Reuters / LETA

Bez acīmredzama progresa noslēgušās Vācijas kancleres Angelas Merkles un Krievijas prezidenta Vladimira Putina sarunas Vācijā. Abu līderu uzmanības lokā bija konflikti Ukrainā un Sīrijā, kā arī pretrunīgi vērtētā Krievijas dabasgāzes piegāde Vācijai. 

Uz sarunām Mēzebergas pilī Berlīnes tuvumā Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdienas vakarā ieradās ar kavēšanos. Pirms tikties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, Putins apmeklēja Austrijas ārlietu ministres Karina Knaislas kāzas, kurās viņš līgavu izdancināja.

Ne tik siltas ir Putina attiecības ar Merkeli kopš Krievija anektēja Krimu. Tiesa gan Vācija ir ieinteresēta labās attiecības ar Krieviju, lai turpinātu sadarbību enerģētikā. Abi līderi ir vienisprātis, ka jaunais Baltijas jūras gāzesvads “Nord Stream 2” no Krievijas uz Vāciju ir tikai un vienīgi ekonomisks projekts.

“Galvenais – tas palīdzēs apmierināt Eiropas ekonomikas augošo pieprasījumu pēc energoresursiem. Vēlos piebilst un vēlreiz uzsvērt, “Nord Steam 2″ ir pilnībā ekonomisks projekts. Un tas neaizver iespējas Krievijas gāzes tranzītam caur Ukrainas teritoriju,” citēts Putins.

Arī Merkele uzsvēra, ka Ukraina saglabās nozīmīgu lomu kā gāzes tranzītvalsts, un viņa atzinīgi novērtēja, ka par šo tematu sarunas ir sākusi Eiropas Savienība, Ukraina un Krievija.

Savukārt pret jauno gāzesvadu iestājas Baltijas valstis, Polija un arī ASV, kuras to uzskata par Kremļa politisko instrumentu, kā padziļināt Eiropas atkarību no Krievijas energoresursiem. Netiek izslēgts, ka ASV pret uzņēmumiem, kas iesaistīti projektā, varētu vērst sankcijas. Taču abi līderi par šo risku sarunās neesot runājuši, tā sacīja Putina preses sekretārs.

Bet bez ievērības nav atstāti militārie konflikti Ukrainā un Sirijā. To risināšanā Krievijai ir jāuzņemas lielāka loma, uzskata Merkele: “Tā ir mūsu atbildība – ne tikai Vācijas, bet jo īpaši Krievijas, kas ir ANO Drošības padomes pastāvīgā dalībvalsts. Tāpēc mums ir jāstrādā, lai atrastu risinājumus.”

Tikšanās laikā abi līderi gan nav panākuši nekādas jaunas vienošanās.

4 komentāri