Vācijā ievēlēts jauns prezidents – Franks Valters Šteinmeiers!

Komentāri
Vācijā ievēlēts jauns prezidents – Franks Valters Šteinmeiers!
AFP/SCANPIX

Par jauno Vācijas prezidentu ievēlēts bijušais valsts ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.

Ar pārliecinošu balsu vairākumu viņu šajā amatā ievēlējusi Vācijas Federālā sapulce, kas sastāv no 1260 locekļiem – 630 parlamenta apakšpalātas Bundestāga deputātiem un tikpat liela 16 valsts federālo zemju pārstāvju skaita. Vācijas prezidents pamatā pilda ceremoniālas funkcijas, taču bauda lielu morālo autoritāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šteinmeiers stāsies amatā 18. martā, nomainot 77 gadus veco Joahimu Gauku, kurš vecuma dēļ bija nolēmis nepretendēt uz otru piecus gadus ilgo pilnvaru termiņu.

Runā pēc ievēlēšanas Šteinmeiers, pieminot valsts pirmo pēckara prezidentu, nodēvēja Vāciju par “cerības enkuru”, norādot, ka tai jāuzņemas atbildība un jākalpo par paraugu citām valstīm.

Franks Valters Šteinmeiers, Vācijas jaunievēlētais prezidents

Kad Teodors Heuss stāvēja pirmā parlamenta priekšā, Vācijas tauta tīrīja kara un diktatūras sekas. Liekot akmeni pie akmeņa, viņi būvēja Vācijas Federālo Republiku un šo demokrātiju, kas tika veidota uz Rietumu demokrātijas pamatiem. Dāmas un kungi, ja citur šie pamati ir sākuši ļodzīties, tad tas nozīmē, ka mums vēl ciešāk jāstāv uz šīs demokrātijas pamatiem.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl