Vācijā ievēlēts jauns prezidents – Franks Valters Šteinmeiers!

0 Komentāru
Vācijā ievēlēts jauns prezidents – Franks Valters Šteinmeiers!
AFP/SCANPIX

Par jauno Vācijas prezidentu ievēlēts bijušais valsts ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.

Ar pārliecinošu balsu vairākumu viņu šajā amatā ievēlējusi Vācijas Federālā sapulce, kas sastāv no 1260 locekļiem – 630 parlamenta apakšpalātas Bundestāga deputātiem un tikpat liela 16 valsts federālo zemju pārstāvju skaita. Vācijas prezidents pamatā pilda ceremoniālas funkcijas, taču bauda lielu morālo autoritāti.

Šteinmeiers stāsies amatā 18. martā, nomainot 77 gadus veco Joahimu Gauku, kurš vecuma dēļ bija nolēmis nepretendēt uz otru piecus gadus ilgo pilnvaru termiņu.

Runā pēc ievēlēšanas Šteinmeiers, pieminot valsts pirmo pēckara prezidentu, nodēvēja Vāciju par “cerības enkuru”, norādot, ka tai jāuzņemas atbildība un jākalpo par paraugu citām valstīm.

Franks Valters Šteinmeiers, Vācijas jaunievēlētais prezidents

Kad Teodors Heuss stāvēja pirmā parlamenta priekšā, Vācijas tauta tīrīja kara un diktatūras sekas. Liekot akmeni pie akmeņa, viņi būvēja Vācijas Federālo Republiku un šo demokrātiju, kas tika veidota uz Rietumu demokrātijas pamatiem. Dāmas un kungi, ja citur šie pamati ir sākuši ļodzīties, tad tas nozīmē, ka mums vēl ciešāk jāstāv uz šīs demokrātijas pamatiem.

0 Komentāru