Vācija iesaka otru “AstraZeneca” poti aizstāt ar cita ražotāja vakcīnu pret Covid-19

7 komentāri
Vācija iesaka otru “AstraZeneca” poti aizstāt ar cita ražotāja vakcīnu pret Covid-19
Jenss Spāns, Vācijas veselības ministrs (AP/SCANPIX)

Vācija iesaka visiem cilvēkiem, kuri saņēmuši pirmo “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnas devu, otrajai potei izmantot cita ražotāja vakcīnas, vēsta TV3 Ziņas.

Vācijas amatpersonas domā, ka šādā veidā varētu paātrināt vakcinācijas tempus un cīnīties pret lipīgāko delta variantu.

Vācijas veselības ministrija paziņojusi, ka saskaņā ar pašreizējiem pētījumu rezultātiem imūnsistēmas reakcija pēc “AstraZeneca” un  “Pfizer”/”BioNTech” vai “Moderna” “sajaukuma” ir ievērojami labāka nekā tad, kad tiek saņemtas abas “AstraZeneca” potes.

Turklāt “Pfizer”/”BioNTech” un “Moderna” ražoto vakcīnu, izmatojot kā otro devu, var ievadīt jau četras nedēļas pēc pirmās “AstraZeneca” potes. Tas ir daudz īsāks laiks nekā deviņas līdz 12 nedēļas, ko iesaka nogaidīt starp abām “AstraZeneca” devām.

Jenss Spāns, Vācijas veselības ministrs

“Dati rāda, ka ar šādu vakcinācijas shēmu – “AstraZeneca” kombinācijā ar “Pfizer” vai “Moderna” jau pēc četrām nedēļām – ir ļoti laba efektivitāte. Tas nozīmē papildu drošību, – piemēram, ceļošanai, brīvdienām, ikdienas dzīvei, un aizsardzībai pret bīstamo delta variantu. “AstraZeneca” un “Pfizer” kombinācija aizsargā tikpat labi kā “Pfizer”/”BioNTech” abas devas, vai pat labāk.”

7 komentāri