Komentāri
Vācija gatavojas izmaksāt kompensācijas bijušajiem padomju gūstekņiem
Foto: LETA

Berlīne gatavojas izmaksāt kompensācijas bijušajiem padomju karagūstekņiem par ciešanām, ko tie piedzīvojuši nacistiskās Vācijas gūstekņu nometnēs, trešdien paziņoja Bundestāga deputāts Hanss Ulrihs Krīgers.

Bundestāga budžeta komisija atvēlējusi desmit miljonus eiro, lai sniegtu “simbolisku finansiālu atzīšanu” bijušajiem padomju gūstekņiem, pavēstīja Ulrihs, kurš pārstāv sociāldemokrātus (SPD).

Pagaidām gan nav skaidrs, cik liels ir to personu skaits, kas varētu pretendēt uz šīm kompensācijām.
Ulrihs gan norādīja, ka Vācijas gūstekņu nometnēs Otrā pasaules kara laikā atradušies 5,3 miljoni padomju karavīru, no kuriem aptuveni puse gājusi bojā.

Viņš arī apgalvoja, ka tā esot otra lielākā nacistu upuru grupa aiz ebrejiem, ko gan, domājams, varētu apšaubīt poļi.
Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, kas arī pārstāv SPD, atzinīgi novērtējis Bundestāga deputātu lēmumu, atzīstot to par “labu iniciatīvu”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl