Vācijā ekstrēmists sašauj četrus policistus

Pievienot komentāru
Vācijā ekstrēmists sašauj četrus policistus
Foto: LETA/AFP

Ārkārtīgi satraucošs incidents šodien noticis Vācijā, Bavārijas reģionā. Tur kāds labējais ekstrēmists sašāvis četrus policistus. Par laimi, bojāgājušo notikušajā nav, tomēr tas ir jau kārtējais uzbrukums likumsargiem īsā laikā. Vācijas Iekšlietu ministrija joprojām uzskata, ka terorisma draudu līmenis valstī nav augsts.

Incidents notika Vācijas dienvidos, kad pie kāda 49 gadīga vīrieša mājās ieradās policija, lai konfiscētu viņa ieročus. Taču vācu ekstrēmists atklāja uz likumsargiem uguni, ievainojot četrus cilvēkus. Viens policists cīnās par dzīvību.
Pēc uzbrukuma vīrietis ticis apcietināts un viņa īpašumā atrasti 30 medību ieroči, taču uz tiem radikālim bijušas visas nepieciešamās atļaujas.
Pusmūža vīrietis piederējis labējiem ekstrēmistiem, kuri neatzīst pēckara dibinātās republikas tiesiskumu.

Tobiass Plate, Vācijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis
Par spīti notikušajam, Federālā valdība Reiha pilsoņu radītos ekstrēmisma draudus tomēr nevērtē kā lielus. Pēc mūsu aplēsēm, to skaits rakstāms vien ar trim cipariem. Tie ir atsevišķi indivīdi un nelielas grupas, kuri ar pseidolegāliem paņēmieniem apgalvo, ka Vācijas reihs turpina pastāvēt.

Precīzs galēji labējās organizācijas sekotāju skaits Vācijas varasiestādēm gan nav zināms. Pagājušajā mēnesī kāds cits tā dēvētais Reiha pilsonis atklāja uguni uz policistiem, kuri bija ieradušies viņu izlikt no dzīvokļa.

Video

Lasi vēl