Komentāri
Vācija atsakās piegādāt Lietuvai modernas bruņumašīnas
(Foto: LETA)

Vācijas federālā valdība noraidījusi Lietuvas lūgumu piegādāt tai modernās bruņumašīnas Boxer, svētdien vēsta laikraksts Welt am Sonntag.
Vācijas Aizsardzības ministrijā ziņu aģentūrai DPA apstiprināja laikrakstā publicēto informāciju.

“Bundesvēra bruņoto transportlīdzekļu nodošana vai arī tādu mašīnu tālākpārdošana, kuras tiks ražotas tuvākajos gados, nav paredzēta,” laikraksts citē Aizsardzības ministrijas pārstāvja teikto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbilstoši viņa sacītajam Vācija kopumā “pozitīvi vērtē Lietuvas bruņoto spēku modernizāciju, ņemot vērā pieaugošās vajadzības, kas ir saistītas ar NATO dalībvalstu drošību”, un tā centīsies atbalstīt Lietuvu “iespējamā robežās”.

Lietuvai bruņumašīnu piegādes atteiktas, jo ir jāgādā par Bundesvēra vajadzību apmierināšanu. Lēmums izpelnījies Vācijas “lielās koalīcijas” partiju militāro ekspertu nopēlumu.

Sociāldemokrāts Rainers Arnolds norādīja, ka Vācijas interesēs ir “nostiprināt NATO Baltijas valstu partneru iespējas”, tā labā darot visu, atskaitot sauszemes karaspēka nosūtīšanu uz šo reģionu.

Ņemot vērā pieaugošos Krievijas draudus, Baltijas valstis ir jāatbalsta tik lielā mērā, cik tas ir iespējams, izrādot pretimnākšanu to centiem iegādāties bruņutransportierus Boxer, sacīja Kristīgi sociālās savienības Bundestāga deputāts Florians Hāns.

Februāra sākumā NATO pieņēma lēmumu par alianses austrumu robežu nostiprināšanu, ātrās reaģēšanas spēku un jaunu komandpunktu izveidošanu, cita starpā arī Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl