Vāc parakstus par auto satiksmes ierobežošanu Berlīnē

0 Komentāru
Vāc parakstus par auto satiksmes ierobežošanu Berlīnē
SIPA/SCANPIX

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē aktīvisti sākuši pretrunīgi vērtētu parakstu vākšanu ar mērķi panākt, lai pilsētas centrā gandrīz pilnībā aizliegtu auto satiksmi, pret ko kategoriski iebilst auto nozares asociācija, vēsta “900 sekundes”.

Pilsētas centrālās ielas bez auto. Vācijas galvaspilsētā tas ir rets skats. Berlīnē ir tikai dažas ielas, kas atvēlētas gājējiem, tāpēc pilsētā dominē automašīnas. Ar to nav gatavi samierināties šie aktīvisti. Viņi sākuši parakstu vākšanu cerībā sarīkot referendumu, lai Berlīnes centru 85 kvadrātkilometru platībā gandrīz pilnībā atbrīvotu no auto satiksmes.

Ja viņiem tas izdotos, tad Berlīne kļūtu par pirmo pilsētu pasaulē, kur tik plašā teritorijā ir ievērojami ierobežota pārvietošanās ar mašīnām. Aizliegums neattiektos uz sabiedrisko transportu, taksometriem, kā arī, protams, palīdzības un komunālajiem dienestiem.

Taču līdz referendumam tāls ceļš ejams. Aktīvistiem vispirms pusgada laikā ir jāsavāc 20 000 Berlīnē dzīvojošo Vācijas pilsoņu parakstu. Ja tas izdodas, nākamais solis ir jau 175 000 parakstu iegūšana. Tikai tādā gadījumā iespējams rīkot balsošanu. Un, lai rezultāts būtu juridiski saistošs, referendumā jāpiedalās vismas 25% berlīniešu.

Pret plāniem Berlīnes centru atbrīvot no auto asi iebilst nozares asociācija, kuras pārstāvji to uzskata par nesamērīgu aizliegumu iedzīvotājiem pārvietoties ar savu privāto transportu.

0 Komentāru