Uzzini, kuras ir vismazāk korumpētākās valstis pasaulē – Skaties VIDEO!

0 Komentāru
Uzzini, kuras ir vismazāk korumpētākās valstis pasaulē – Skaties VIDEO!
LETA

Starp vismazāk korumpētajām  visvairāk manāmas tieši Ziemeļeiropas valstis, secināts Pasaules Bankas un Pasaules Ekonomikas Foruma veiktajā pētījumā. 

Sastādot 2016. gada korupcijas valstu topu, ”Transparency International” atklāj, ka vismazāk korumpētās valstis ir Dānija un Jaunzēlande. Kā visvairāk korumpētās atzītas Ziemeļkoreja, Dienvidsudāna un Somālija, jāpiebilst, ka  Somālija 10 gadu pēc kārtas ir atzīta par korumpētāko valsti pasaulē. Lai uzlabotu šos rādītājus, autori aicina stingrāk kontrolēt bankas un organizācijas.

Minētajā korupcijas uztveres indeksā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Latvija ieguvusi līdz šim augstāko punktu skaitu – 57 no 100, kas ir par diviem punktiem vairāk nekā pērn. Tas nozīmē, ka pēdējā gada laikā mūsu valstī samazinājusies iecietība pret korupciju. 2014.gadā Latvija šajā indeksā bija novērtēta ar 55 punktiem, 2013.gadā – ar 53 punktiem, bet 2012.gadā – ar 49 punktiem.

Tomēr, neraugoties uz uzlabojumiem, kopējā reitingā Latvija 2016.gadā ir piedzīvojusi kritumu par četrām pozīcijām – no 40. uz 44.vietu, dalot to ar Gruziju, kura arī ieguvusi 57 punktus.

Gan Igaunija, gan arī Lietuva minētajā reitingā ieņem augstākas vietas – attiecīgi 22. un 38.vietu. Igaunija ieguvusi 70 punktus, bet Lietuva – 59.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 Komentāru