Uzlidojumos Sīrijā iznīcināta Alepo lielākā slimnīca

Komentāri

Pēc pamiera pārtrūkšanas Sīrijā aizvien kritiskāka kļūst situācija tās otrā lielākajā pilsētā Alepo. Prezidenta Asada režīms, palīdzot Krievijas spēkiem, nolēmis opozīcijas kontrolēto pilsētu ieņemt un pastiprinājis uzbrukumus. ANO paziņojusi, ka Alepo notiek tāda humānā katastrofa, kāda Sīrijas brutālajā pilsoņkarā līdz šim nav pieredzēta.

ASV pārmet Krievijai, ka tās uzlidojumu dēļ Sīrijas mērenā opozīcija ir spiesta pievienoties ekstrēmistiem.

Turklāt Asada opozicionāru centru, Alepo pilsētu, sestdien pāršalca eksplozijas troksnis. Virs pilsētas lielākās slimnīcas tika uzmestas divas ”mucu bumbas”. Šādu, improvizētu ieroci, Asada režīms radījis, lai ienaidniekiem radītu pēc iespējas lielākus zaudējumus. Mucās iepildītas sprāgstvielas, kā arī dzelzs naglas, gultņi un šķembas.

Bojā gājuši vairāki desmiti cilvēku. Notiek cīņas arī uz zemes – Alepo mēģina ieņemt vairāki desmiti Asada armijas karavīru, kuriem pretī stājas nemiernieki.

Asadam palīdz Krievijas militārie spēki. Londonā bāzētā sīriešu organizācija “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” lēš, ka Krievijas militārajās aktivitātēs nogalināti vismaz 9300 sīriešu. Krievija pārmetumus noliedz, bet ASV izsaka asu kritiku.

Uz kopējā bēdu fona ir vismaz viens laimīgs gadījums – kādas ēkas drupās mediķiem izdevies atrast pavisam mazu bērnu, kas neticami, bet izglābies no drošas nāves.

Pilsoņu karš Sīrijā plosās jau kopš 2011. gada, un prasījis vismaz 300 000 dzīvību.

Foto

Video

Lasi vēl