Komentāri
Uzbrukumu Francijas lidostā sarīkojis radikalizējies musulmanis, secina izmeklētāji
AFP/SCANPIX

Parīzes Orlī lidostā šorīt nošauts kāds vīrietis, kurš uzbruka specvienības karavīriem, cenšoties atņemt ieroci. Uzbrukuma dēļ tika evakuēti vairāki tūkstoši cilvēku un traucēta aviosatiksme. Dienas laikā Parīzes otra lielākā lidosta pakāpeniski atsāka darbu.

Uzbrukumu Orlī lidostā bija sarīkojis kāds 39 gadus vecs Francijā dzimis musulmanis, kurš savu radikālo uzskatu dēļ jau iepriekš bija nonācis likumsargu redzeslokā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms ierašanās lidostā ar zagtu automašīnu uzbrucēju bija apturējusi policijas patruļa par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Raidot šāvienus un vienu policistu ievainojot, viņam izdevās aizbēgt.

Lidostā vīrietis uzbruka trīs karavīru patruļas vienībai. Vienam no viņiem – sievietei – viņš centās atņemt ieroci, taču tas neizdevās. Abi viņas kolēģi atklāja uguni un uzbrucēju nogalināja.

Viņa motīvi nav zināmi, bet Francijas prezidents ir paziņojis, ka notikušo izmeklē pretterorisma prokuratūra.

Uzbrukumā citu ievainoto nav, taču aculiecinieki stāsta, ka valdījis liels satraukums.

“Nekavējoties iestājās vispārēja panika. Cilvēki metās bēgt visos virzienos,” stāsta kāda aculieciniece.

Incidenta dēļ tika evakuēti aptuveni trīs tūkstoši cilvēku un tika traucēta arī aviosatiksme. Dienas laikā Parīzes otra lielākā lidosta pakāpeniski atjaunoja darbību.

Parīzē ir ieviesti pastiprināti drošības pasākumi. Uzbrukums noticis laikā, kad Francijā vizīti turpina britu karaliskās ģimenes pārstāvji – princis Viljams ar sievu Keitu, taču incidenta dēļ nekādas izmaiņas viņu programmā neesot ieviestas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl