Komentāri
Uzbrukums Francijas žurnāla redakcijai atzīts par asiņaināko pēdējo 40 gadu laikā
FOTO: SCANPIX

Tiek uzskatīts, ka uzbrukuma motīvs ir žurnāla pretrunīgi vērtētais saturs, īpaši karikatūras, kurās atainots pravietis Muhameds, ko radikālo musulmaņu pasaulē vērtē kā zaimošanu. Tiesa gan, reti kurš varēja iedomāties, ka žurnālam iepriekš vairakkārt izteiktie draudi materializēsies tik barbariskā slaktiņā, kāds tika piedzīvots šodien.

Maskās tērpti uzbrucēji ielauzās satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijā un atklāja uguni pa tur esošajiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc tam, ar saucieniem Mēs esam atriebušies par pravieti Muhamedu uzbrucēji devās prom.

Amatieru video redzams, kā uzbrucēji, izgājuši uz ielas, izrēķinās ar policistiem kas reaģēja uz trauksmes signālu par notiekošo apšaudi. Tiek ziņots, ka visi trīs uzbrucēji bijuši bruņoti ar kaujas ieročiem un ļoti labi sagatavoti, pēc visa spriežot – ar militāru pieredzi, atšķirībā no policistiem kas tik nopietnam uzbrukumam nebija gatavi.

Uzbrucējiem izdevās nozust no notikuma vietas ar melnas krāsas Citroen markas automašīnu, kas vēlāk tika atrasta Parīzes ziemeļdaļā.

Nogalināto vidū ir divi policisti, žurnāla galvenais redaktors, kā arī četri labi zināmi karikatūristi. Žurnāla redaktors jau iepriekš saņēmis nāves draudus un viņam bija noteikta policijas apsardze jo viņa vadītais izdevums bieži nonācis uzmanības centrā saistībā ar pretrunīgi vērtētiem satīriskiem uzbrukumiem politiskajiem un reliģiskajiem līderiem.

Tas publicējis daudzas karikatūras, izsmejot pravieti Muhamedu. Savukārt pirms asiņainā slaktiņa, pēdējais žurnāla ieraksts mikroblogu vietnē Twitter bija karikatūra, kurā atainots džihadistu grupējuma Islama Valsts līderis Abu Bakrs Al Bagdādī. Francijas prezidents Fransuā Olānds šo slaktiņu nosaucis par ārkārtīgi barbarisku terora aktu.

”Francija šodien ir šokā. Šokā par šo terora aktu. Nav šaubu par to. Ir pienācis ļoti grūts brīdis. Pēdējo nedēļu laikā ir novērsti vairāki terora akti. Mēs apzināmies, ka mēs esam apdraudēti tāpat, kā citas valstis visā pasaulē. Apdraudēti tāpēc, ka mēs esam valsts, kurā valda brīvība,” norādījis prezidents.

Uzbrukums, par kuru vēl neviens nav uzņēmies atbildību, notiek laikā, kad visā Eiropā pieaug ksenofobija, galvenokārt pret musulmaņiem. Zviedrijā tiek dedzinātas mošejas, bet tūkstošiem demonstrantu Vācijā sarīkojuši virkni vērienīgu protesta akciju pret musulmaņu imigrāciju.

Tiesa gan Francijā mājo apmēram pieci miljoni musulmaņu, kas ir lielākā musulmaņu kopiena Eiropā.

Pēc šī uzbrukuma pastiprināti drošības pasākumi arī Dānijas laikrakstā Jyllands-Posten,  kas 2005.gadā izpelnījās musulmaņu pasaules sašutumu ar savām karikatūrām par pravieti Muhamedu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl