Uzbrukumā bijušajam Krievijas spiegam cietis vēl 21 cilvēks

0 Komentāru
Uzbrukumā bijušajam Krievijas spiegam cietis vēl 21 cilvēks
Foto: AFP / AP / LETA

Lielbritānijas policija atklājusi, ka no nervus paralizējošās vielas, kas tika izmantota uzbrukumā Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai, cietis vēl 21 cilvēks.

Pārējie cietušie jau ir izrakstīti no ārstniecības iestādēm, bet Skripaļs un viņa meita joprojām atrodas kritiskā stāvoklī. Informācija par notikušā apstākļiem joprojām ir skopa.

“Tas ir milzīgs šoks mums visiem. Cietušo vidū ir arī vairāki mūsu darbinieki. Acīmredzot, strādājot teritorijā, kur notika saindēšana, šī viela bija saglabājusies tik lielā apjomā, ka turpināja nodarīt ļaunumu arī citiem. Mēs strādājam 24 stundas diennaktī, lai atklātu, kas vainojams notikušajā,” norāda Lielbritānijas policijas pārstāvis Kjers Pričards.

Lielbritānijas amatpersonas vien atklāj, ka notikušais tiek izmeklēts kā slepkavības mēģinājums. Tāpat tiek norādīts, ka uzbrukumā izmantotā viela, domājams, bijusi retāk sastopama nekā zarīns un neesot bijusi arī nervu inde, kas pērn Malaizijā tika izmantota Ziemeļkorejas vadoņa Kima Čenuna pusbrāļa Kima Čennama slepkavībā.

Tikmēr Lielbritānija jau paziņojusi, ka reaģēs “atbilstoši un stingri”, ja atklāsies kādas valsts saistība ar bijušā Krievijas dubultaģenta saindēšanos.

Varasiestādēm ir pamatotas aizdomas, ka Skripaļu kāds centies noindēt, ņemot vērā viņa pagātni. 66 gadus vecais Skripaļs agrāk bija augsta ranga Krievijas izlūkdienesta darbinieks, taču 2006. gadā viņu apsūdzēja par noslēpumu nodošanu Lielbritānijas izlūkdienestam MI-6. Skripaļu notiesāja uz 13 gadiem cietumā, tomēr 2010. gadā atbrīvoja, lai veiktu spiegu apmaiņu ar ASV.

Mediji un atsevišķas amatpersonas šim notikumam velk paralēles ar bēdīgi slaveno bijušā Krievijas spiega un disidenta Aleksandra Ļitviņenko noindēšanu pirms 12 gadiem. Toreiz tas pamatīgi iedragāja britu un Kremļa attiecības, Lielbritānijai apgalvojot, ka šajā slepkavībā vainojamas Krievijas augstākās varas aprindas, pieļaujot pat Vladimira Putina iesaisti. Ļitviņenko liktenīga izrādījās ar poloniju 210 saindēta tējas tase.

Ar ko tieši saindējušies Skripaļs un viņa meita – tas vēl pagaidām nav noskaidrots.

0 Komentāru