Uzbeku bēglim ASV piespriež 11 gadus cietumā par teroristu grupējuma atbalstīšanu

0 Komentāru
Uzbeku bēglim ASV piespriež 11 gadus cietumā par teroristu grupējuma atbalstīšanu
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Bēglim no Uzbekistānas ceturtdien ASV tika piespriests 11 gadu cietumsods par teroristu grupējuma atbalstīšanu un plāniem pievienoties tam 2012. gadā, bet soda izciešanā tiks ņemti vērā vairāk nekā seši gadi, ko viņš jau pavadījis ieslodzījumā Kolorādo štatā.

Zvērināto tiesa jūnijā atzina Džamšidu Muhtorovu par vainīgu trīs apsūdzībās – plānos piešķirt 300 ASV dolāru grupējumam “Islāma džihāda savienība”, šīs summas piešķiršanā vai mēģinājumā to izdarīt, un šā grupējuma atbalstīšanā ar iestāšanos tajā vai mēģinājumā to izdarīt.

“Islāma džihāda savienība” ir ekstrēmistu grupējums, kas cīnās pret Uzbekistānas valdību un tiek vainots uzbrukumos, kas sarīkoti Uzbekistānā un Afganistānā.

Tiesnesis Džons Keins spriedumā ierakstīja, ka Muhtorova “noziegumi ir nopietni un viņa retorika ir biedējoša”, bet tie neietver vardarbīgu uzbrukumu sarīkošanu vai plānošanu ASV.

Keins atzina, ka Muhtorovs nav izpelnījies prokuroru pieprasīto 30 gadu cietumsodu, bet pieprasīja piespriest garāku cietumsodu par sešiem gadiem un septiņiem mēnešiem, ko viņš ir pavadījis ieslodzījumā kopš savas aizturēšanas Čikāgas lidostā.

“Muhtorovs mēģināja ceļot, lai pievienotos teroristu organizācijai un sniegtu tai finansiālu atbalstu,” rakstīja Keins.

Muhtorovs ar ģimeni 2007. gadā ieradās Denverā ar bēgļu izmitināšanas programmas starpniecību. Ģimene bija aizbēgusi no dzimtās Uzbekistānas, kur Muhtorovs bija divreiz piekauts par darbību cilvēktiesību jomā.

0 Komentāru