Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu Reklāmraksts

0 Komentāru
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu
Igaunijas XII Jaunatnes dziesmu un deju svētki. (Publicitātes foto)

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

XII Jaunatnes dziesmu un deju svētki noritēs no 30. jūnija līdz 2. jūlijam. Šogad svētku devīze ir ”Es palikšu”. Šajās dienās Tallinas lielākās estrādes pieskandinās no visas Igaunijas sabraukušie jauniešu kolektīvi. 30. jūnijā un 1. jūlijā Tallinas “Kalev” stadionā būs skatāmi trīs iespaidīgi deju svētku uzvedumi un arī tautas mūzikas svētki, bet svētku trešā diena sāksies ar visu dalībnieku gājienu un dziesmu svētkiem Tallinas Dziesmu svētku estrādē.

Šā gada svētki pulcēs aptuveni 40 000 Igaunijas jauniešu. Galvenais deju svētku uzvedums tiks rādīts Tallinas centrālajā stadionā ”Kalev”. Šajā uzvedumā tautas deju kolektīvi uzstāsies ar tradicionālajām igauņu tautas dejām, kurās apvienoti gan tradicionālie, gan mūsdienu dejas elementi. Iedvesma deju svētku programmai aizgūta no igauņu teikas ”Rītausma un krēsla”. Deju koncerti noritēs dzīvās mūzikas pavadībā, ko īpaši šiem svētkiem radījis komponists Ivo Linna, uzveduma ietvaros viņš iejutīsies vienā no teikas varoņu lomām.

Par vienu no gaidītākajiem svētku brīžiem uzskatāms svētku dalībnieku gājiens, kas virzās cauri Tallinas galvenajai ielai līdz pat dziesmu svētku estrādei, tādējādi savienojot dziesmu un deju svētkus vienā veselumā. Tajā piedalās visi svētku dalībnieki, un viņus ar gavilēm sveic arī skatītāji ielās.

Svētkus ik reizi noslēdz lielais koru koncerts, kurā piedalās aptuveni 30 tūkstošu dalībnieku. Kā jau Jaunatnes dziesmu un deju svētkos pienākas, koru koncertā savu debiju piedzīvos arī 14 jaunie diriģenti. Koncerta repertuārs būs veidots gan no jau igauņu tautā iemīļotām un labi pazīstamām dziesmām, gan no pilnīgi jauniem skaņdarbiem, kas radīti tieši šiem svētkiem. Tiks atskaņots pasaulslavenā igauņu komponista Veljo Tormisa daiļdarbs, tāpat arī jaunākās paaudzes mūziķu, piemēram, džeza mūzikas skaņu mākslinieces Kadri Vorandi un folkmūzikas sacerētājas un izpildītājas Ēvas Talsi skaņdarbi.

Papildu informācija par Igaunijas XII jaunatnes dziesmu un deju svētkiem atrodama šeit: www.visitestonia.com/lv

0 Komentāru