Uz samitu Singapūrā ieradies arī Tramps

0 Komentāru
Uz samitu Singapūrā ieradies arī Tramps
Foto: Reuters / AP / AFP / EPA / LETA

Svētdien Singapūrā uz plānoto samitu ieradies arī ASV prezidents Donalds Tramps.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ielidoja Singapūras Čangi lidostā plkst. 14.38 pēc vietējā laika. Savukārt Trampa lidmašīna – plkst. 20.21 nosēdās Singapūras Pajalebaras gaisa spēku bāzē. Tramps vizītes gaitā dzīvos viesnīcā “Shangri-La”.

Abus augstos viesus sagaidīja Singapūras ārlietu ministrs Vivians Balakrišnans.

Kima un Trampa tikšanās notiks otrdienas rītā viesnīcā “Capella”, un tā būs pirmā reize, kad tiekas Ziemeļkorejas līderis un ASV prezidents.

Sarunās galvenā uzmanība tiks pievērsta jautājumam par Ziemeļkorejas denuklearizāciju apmaiņā pret ekonomisko un diplomātisko sankciju mazināšanu.

Sestdien pirms izlidošana uz Singapūru Tramps sacīja, ka dodas “miera misijā”, tomēr arī brīdināja, ka šīs sarunas var būt izdevība, kas tiek izmēģināta tikai vienu reizi.

“Man ir pārliecība, ka Kims Čenuns vēlas izdarīt kaut ko lielu savai tautai,” sacīja Tramps, piebilstot, ka “viņam šādas izdevības vēlreiz nebūs”.

Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmēja zināma atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli, arī kaimiņvalsti Dienvidkoreju un ASV.

Jau notikušas abu Koreju līderu tikšanās, otrdien gaidāms Ziemeļkorejas un ASV līderu samits. Augsta līmeņa sarunās tiek spriests par Ziemeļkorejas denuklearizāciju, ekonomisko atbalstu komunistu režīma pārvaldītajai valstij un miera līguma noslēgšanu abu Koreju starpā.
0 Komentāru