Komentāri
Uz māju jumtiem Francijā būs jāliek saules baterijas vai jāaudzē augi
FOTO: Flickr

Francijas parlaments apstiprinājis likumu, kas nosaka, ka jaunu ēku jumti komerciālos rajonos būs daļēji jānosedz ar saules baterijām vai arī ar augiem.

Zaļie jumti nodrošina papildu izolāciju, ļaujot samazināt ziemā apkurei un vasarā dzesēšanai nepieciešamo enerģiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar augiem apaudzētie jumti arī uzsūc lietus ūdeni, kas palīdz mazināt problēmas ar notekūdeņiem, vienlaikus veicinot bioloģisko daudzveidību un nodrošinot putniem ligzdošanas vietas pilsētvidē, norāda ekologi.

Parlaments apstiprinājis likuma maigāku versiju, jo Francijas vides aktīvisti vēlējās ar likumu noteikt, ka visām jaunuzbūvētajām ēkām visa jumta virsma jānosedz ar augiem.

Francijas valdība veica labojumus likumprojektā, attiecinot prasību tikai uz jaunajām komerciālajām ēkām, kā arī piedāvājot izvēles iespēju – uzstādīt saules baterijas.

Zaļie jumti ir populāri Vācijā un Austrālijā. Savukārt Toronto pašvaldība 2009.gadā pieņēma likumu par “zaļo jumtu” izveidi rūpnieciskām un dzīvojamām ēkām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl