1 komentārs
Uz Grieķijas robežas bēgļi dzīvo nožēlojamos apstākļos! Trūkst pārtikas un izplatās slimības
FOTO: LETA

Pēdējo dienu laikā strauji pasliktinājusies situācija uz Grieķijas robežas ar Maķedoniju, kur nožēlojamos apstākļos, izplatoties infekcijām, mitinās tūkstošiem Sīrijas kara bēgļu.

Pēc tam, kad Maķedonija slēdza tā dēvēto Balkānu koridoru, viņi nevar turpināt ceļu uz Vāciju, kas ir galamērķis lielākajai daļai patvēruma meklētāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grieķijā iestrēgušo bēgļu liktenis šodien un rīt tiek lemts Briselē, tomēr maz ticams, ka samita lēmums būs viņiem pozitīvs.

Tūkstošiem migrantu, kas atrodas nometnē uz Grieķijas un Maķedonijas robežas, ar nepacietību gaida ziņas no Eiropas Savienības (ES) līderu samita.

Šodien Briselē sarunās ar Turcijas premjeru Eiropa cer panākt vienošanos, kas izbeigtu kontinenta lielāko migrantu krīzi kopš Otrā pasaules kara laikiem.

Tikmēr bēgļi, netiekot pāri robežai, spiesti vēl vienu dienu pavadīt nožēlojamos apstākļos, gaistot cerībai, ka varētu tikt pieņemts viņiem pieņemams lēmums.

Foto

Plānotā vienošanās paredz, ka šie vairāk nekā 10 tūkstoši bēgļu nevis varēs turpināt ceļu uz Vāciju vai citām turīgām Rietumvalstīm, bet tiks sūtīti atpakaļ uz Turciju.

Eiropas valstu līderi apzinās, ka tas nav ideāls risinājums, turklāt tā īstenošanu kavē daudz šķēršļu – sākot no Turcijas domstarpībām ar ES dalībvalsti Kipru un beidzot ar sašutuma vētru par plānotajām kara bēgļu masu izsūtīšanām uz valsti ar aizdomīgu reputāciju cilvēktiesību jomā.

Kopš Eiropā pērn ieradās vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju, bēgot no nabadzības un konfliktiem Tuvajos Austrumos, ES valstis izmisīgi cer, ka Turcija varētu palīdzēt, apturot migrantu plūsmu.

Tomēr vienlaikus ir skaidrs, ka tādu vienošanos, kas apmierinātu visas iesaistītās puses, kā arī atbilstu Eiropas un starptautiskajiem likumiem, būs ārkārtīgi grūti panākt.

TOP komentāri

  • Seniors
    +1 +1 0

    Seniors

    Gimenes ar berniem un vecus cilvekus , ir jaglabj ! Viriesus , vecuma , no 19 - 55 gadiem , jasuta atpakal , lai iet aizstavet savu Dzimteni , ar ierociem rokas . Jo tie , ir ekonomiskie begli un nestradataji , Ari Eiropa , vini centisies nestradat !

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl