Komentāri
Uz Francijas Alpu ceļiem ieputinātas tūkstošiem atpūtnieku mašīnu
(Foto: LETA)

Tuvojoties gadumijai, sniegputeņi Eiropā ne vien sagādājuši prieku slēpotājiem, bet arī izraisījuši lielas problēmas autobraucējiem. Aptuveni 15 000 ziemas atpūtas cienītāji šīs nedēļas nogalē ieputināti savās mašīnās uz Francijas Alpu ceļiem.

Cilvēki ir izmitināti 83 naktsmītnēs, bet daļa no viņiem nakšņojuši turpat savās automašīnās. Kāds 27 gadus vecs vīrietis gājis bojā, automašīnai noslīdot no kalnu ceļa un iekrītot aizā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs aicinājis autobraucējus šajos laika apstākļos nedoties ceļā bez īpašas vajadzības, bet tos , kuri jau atrodas ceļā, būt ārkārtīgi piesardzīgiem un laikus meklēt pajumti.

Kā stāstījis kāds autovadītājs, viņam savā mašīnā ar četriem pasažieriem bijušas vajadzīgas desmit stundas, lai nobrauktu 130 kilometrus.

Stiprs vējš, kura ātrums brāzmās pārsniedza 45 metrus sekundē, sestdien lika uz laiku slēgt Kalē ostu Francijas Lamanša piekrastē un apturēt prāmju satiksmi ar Lielbritāniju. Tikmēr nelegālo imigrantu nometnē dažus kilometrus no Kalē vairāk nekā divtūkstoš cilvēku aukstajā laikā mitinās plānās teltīs, un, kā pastāstījis nometnes pārvaldnieks, vētra daudzas teltis aizrāvusi projām, atstājot cilvēkus bez jebkādas iedzīves.

Lielbritānijā stiprās snigšanas dēļ vairāk nekā 100 000 mājsaimniecības palikušas bez elektroenerģijas, aizkavējušies vairāki lidmašīnu reisi.

Savukārt Eiropas slēpošanas kūrvietas savās interneta vietnēs neslēpj prieku, ka beidzot iestājusies ziema, un svaigo sniegu sauc par īstu debesu dāvanu. Tiesa, Šveices un Francijas varas iestādes brīdinājušas ziemas atpūtniekus par augstu lavīnu bīstamību.

Lasi vēl