Uz Eiropu atsākušas plūst bēgļu straumes no Āfrikas

1 komentārs
Uz Eiropu atsākušas plūst bēgļu straumes no Āfrikas
Foto: LETA

Šonedēļ Itālijā nonākuši vairāki tūkstoši patvēruma meklētāju, kuri izglābti Vidusjūrā, ceļā uz labākas dzīves meklējumiem. Tikmēr būtiski palielinājies bojāgājušo imigrantu skaits. Samilzušajai problēmai uzmanību šodien, 18. aprīlī, pievērsis Romas pāvests, aicinot starptautisko sabiedrību aktīvāk iesaistīties tās risināšanā.

Šodien Sicīlijā Palermo ostā nogādāti vairāk nekā 90 imigranti no Somālijas. Vidusjūrā ceturtdien viņus bija izglābuši Polijas jūrnieki. Bēgļu vidū arī trīs bērni un 19 sievietes, no kurām viena ir mātes cerībās. Vairākiem bēgļiem bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, tāpēc viņi nogādāti slimnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt vakar citā Sicīlijas ostā tika nogādāti aptuveni 200 imigranti, kurus jūrā izglāba Dānijai piederoša kuģa apkalpe. Imigranti bija no dažādām Āfrikas valstīm, galvenokārt no Gambijas un Senegālas.

Straujais bēgļu pieplūdums tiek skaidrots ar laikapstākļu uzlabošanos. Riskējot ar savu dzīvību, šonedēļ vien Itālijā nonākuši aptuveni 13 tūkstoši bēgļu. Jūru viņi šķērso galvenokārt nedrošās laivās, kas ļoti bieži beidzas ar traģēdiju. Saskaņā ar ANO datiem šogad noslīcis jau apmēram tūkstotis migrantu. Tas ir gandrīz desmit reizes vairāk nekā pērn šajā laika posmā, tāpēc starptautiskās organizācijas aicina Eiropas līderus rīkoties aktīvāk, lai risinātu samilzušo problēmu.

”Meklēšanas un glābšanas operāciju sistēma ir ļoti neefektīva un mums ir bažas, ka Vidusjūrā turpinās iet bojā tūkstošiem cilvēku. Tas ir morāles jautājums, un mēs nevaram vienkārši skatīties, kā mirst bērni un neko nedarīt,” norāda organizācijas Glābiet bērnus pārstāve Sāra Tailere.

Arī Romas pāvests, šodien tiekoties ar Itālijas prezidentu, aicināja starptautisko sabiedrību rīkoties, lai risinātu krīzi, kuru izraisījis imigrantu skaita straujais pieaugums.

”Es vēlos pateikties par Itālijas ieguldījumu, uzņemot daudzos migrantus, kuri, riskējot ar dzīvību, lūdz patvērumu. Taču ir skaidrs, ka notiekošā apmēri prasa daudz plašāku iesaistīšanos. Mums nepagurstoši jāmudina rīkoties aktīvāk gan Eiropas, gan starptautiskā līmenī,” pavēstīja Romas pāvests Francisks.

Naudas trūkuma dēļ Itālija pagājušajā gadā slēdza Jūras spēku organizētās meklēšanas un glābšanas operācijas Mare Nostrum darbību. Tā aizstāta ar Eiropas Savienības vadīto robežu patrulēšanas operāciju Triton, ko ANO nodēvējusi par nožēlojami neadekvātu. Patrulēšanas operācijas budžets ir ievērojami mazāks, līdz ar to arī krietni ierobežotas ir iespējas glābt jūrā nelaimē nokļuvušos bēgļus.

TOP komentāri

  • reālists
    0 0 0

    reālists

    Eiropa tiek kolonizēta. Tos velnus būk jāptur, vai jānogtemdē.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl