Čalovska tiesāšanas process ASV norit lēnāk nekā plānots

Komentāri

ASV izdotā Latvijas pilsoņa, par Imantas hakeri dēvētā Denisa Čalovska, tiesāšanas process norit lēnāk nekā sākotnēji plānots – līdz šim ir notikušas divas pirmstiesas noklausīšanās sēdes, bet lietas izskatīšana pēc būtības nozīmēta tikai uz oktobri.

Čalovskis atrodas Metropolitēna labošanas centrā Ņujorkā, bet tiesā viņu pārstāv advokāts no ASV. Latvijas vēstniecība ASV ir regulārā kontaktā ar Čalovski. Ir izveidots speciāls e-pasts saziņai, un sazināšanās notiek katru nedēļu. Vēstniecības darbinieks ir bijis klāt divās pirmstiesas noklausīšanās sēdēs, raidījumam stāstīja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļas vadītāja Diāna Eglīte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Saskaņā ar advokāta informāciju apstākļi viņam ir labi. Viņš pats arī vēstniecībai nav sūdzējies par saviem dzīves apstākļiem,” teica Eglīte.

Čalovskim ir ierobežota piekļuve internetam, un reizēm viņš kaut ko ieraksta savā ”Facebook” profilā. Internetā gan viņš nevar iepazīties ar jaunumiem no Latvijas. Režīmu cietumā Čalovskis raksturo kā stingru, bet detaļās neieslīgst.

Čalovska advokāts Latvijā Saulvedis Vārpiņš norāda, ka Latvijas pilsonis ir kamerā kopā ar vēl vienu ieslodzīto. ”Kamera ir maza, bet ar minimālām ērtībām – tualete, izlietne, ir logs arī, kuru iespīd gaisma. Tas nav kūrorts, tas ir cietums, tas ir stingra režīma cietums,” skaidroja Vārpiņš.

Lieta ievilkusies, jo advokāti ar apsūdzības uzturētājiem nav varējuši vienoties par to, kādi pierādījumi procesā ir izmantojumi. Tagad to plānots izlemt līdz 17. augustam. Savukārt lietas izskatīšana pēc būtības pašlaik ir pārcelta uz 26. oktobri.

”Vēl pavasarī skatījos daudz cerīgāk. Ir šis process ievilcies. Nenotiek varbūt tā, kā mēs sākumā bijām plānojuši. Pamatā Čalovskis pavada laiku, gatavojoties savai aizstāvībai. Notiek visai bieži tikšanās ar advokātiem, advokāti ir piesaistījuši ekspertus – datorspeciālistus,” stāstīja Vārpiņš. Pēc viņa teiktā, Čalovskis varētu arī turpināt cīnīties par to, lai viņa lietu skatītu Latvijā.

”Joprojām ir aktuāls jautājums, vai tiešām šo lietu vajadzētu skatīt ASV tiesai. Par lietas izskatīšanas vietu aizstāvības skatījumā pastāv strīds,” norādīja advokāts.

Lieta līdz skatīšanai pēc būtības gan var tā arī nenonākt. ASV ļoti populāra ir apsūdzētā vienošanās ar prokuratūru, kas parasti paredz vismaz daļēju vainas atzīšanu un līdz ar to maigāku sodu. Šāda vienošanās piedāvāta arī Čalovskim, stāstīja Vārpiņš. Detaļas gan netiek atklātas.

Iepriekš Čalovskis noliedza, ka būtu piedalījies datorvīrusa ”Gozi” radīšanā un izplatīšanā, par ko viņam kopā ar diviem citiem vīriešiem jāstājas ASV tiesas priekšā.

Pagaidām advokāti atturas prognozēt, cik ilgi tiesa varētu skatīt Čalovska lietu. Notiesāšanas gadījumā Čalovskim draud līdz 67 gadu cietumsods, taču esot maz ticams, ka tiesa varētu lemt par maksimālo sodamēru.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl