Urzula fon der Leiena apstiprināta EK prezidenta amatā

4 komentāri
Urzula fon der Leiena apstiprināta EK prezidenta amatā
REUTERS/SCANPIX

Eiropas Parlaments (EP) ar nelielu balsu vairākumu otrdien apstiprinājis Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā bloka dalībvalstu līderu izvēlēto kandidāti Urzulu fon der Leienu.

Par līdzšinējo Vācijas aizsardzības ministri balsoja 383 no 747 EP deputātiem, 327 balsoja pret, bet 22 atturējās. 1.novembrī 60 gadus vecā Leiena nomainīs amatā Žanu Klodu Junkeru.

“Uzdevums, kas mūs gaida, liek man justies necienīgai,” atzina Leiena, vienlaikus izskatot pateicību tiem deputātiem, kas izšķīrušies viņu atbalstīt.

Pirms balsojuma, pēdējo reizi cenšoties pārliecināt EP deputātus balsot par savu kandidatūru, Leiena solīja “klimata neitrālu Eiropu līdz 2050. gadam, sociālāku un konkurētspējīgāku Eiropu, Eiropu, kas izmanto visu savu potenciālu, Eiropu, kas ieguvusi jaunu eiropeiskās demokrātijas impulsu, un stipru Eiropu, kas aizsargā mūsu eiropeisko dzīvesveidu”.

Pirms pieciem gadiem Junkera apstiprināšanu EK prezidenta amatā atbalstīja 422 deputāti, un eksperti uzskata, ka būtiski mazāks atbalsts Leienai var vājināt viņas pozīcijas.