“Upuru skaits būs skarbs un nežēlīgs!” Viesuļvētra “Irma” laupījusi jau vismaz septiņas dzīvības

6 komentāri
“Upuru skaits būs skarbs un nežēlīgs!” Viesuļvētra “Irma” laupījusi jau vismaz septiņas dzīvības
Reuters/LETA

Ārvalstu ziņu uzmanības centrā ceturtdienas rītā viesuļvētra “Irma”, kas jau šobrīd radījusi milzu postījumus Karību jūras austrumos. Senbartelmī un Senmartēnas salās vētra laupījusi vismaz jau vismaz septiņu cilvēku dzīvības, bet vairāki desmiti ievainoti.

Karību jūras salās izsludināts augstākās pakāpes brīdinājums un dabas stihija nodarījusi lielus postījumus. Vējš brāzmās sasniedzis 68 metrus sekundē.

Piektās kategorijas viesuļvētra “Irma” norāvusi ēku jumtus, izraisījusi plūdus un sarāvusi sakarus starp Parīzi un Francijas pārvaldītajām Senmartēnas un Senbartelmī salām. Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka upuru skaits būs “skarbs un nežēlīgs”.

Emanuels Makrons
Francijas prezidents

Jau šobrīd varu teikt, ka abām salām nodarīti milzu materiālie zaudējumi. Mēs darīsim visu, lai palīdzētu šiem cilvēkiem, kuri ir zaudējuši savas mājas un tuviniekus. Šī dabas stihija nav žēlojusi nevienu, situācija patiešām ir ārkārtēja.

Francija sola izveidot ārkārtas fondu salu atjaunošanai. Jāpiebilst, ka šajā Francijas daļā kopumā dzīvo 50 000 cilvēku.

Kā vētras tiek pie vārdiem? Uzzini video!

TOP komentāri

 • Arita Ruqaya Nelly
 • Arita Ruqaya Nelly
  0 0 0

  Arita Ruqaya Nelly

  Vai sis zinas ir mazsvarigas? Kapec netiek aprakstiits par budistu slepkavam? Tagad loti aktuali pasaule.
 • Arita Ruqaya Nelly
  0 0 0

  Arita Ruqaya Nelly

  Over 366,000 people have signed a petition demanding Aung San Suu Kyi’s Nobel Peace Prize be revoked over violence against Rohingya Muslims.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl