Komentāri

Pēc incidenta, kad pasažieris no pārpildītas lidmašīnas tika iznests ar varu, “United Airlines” akciju cena nokrīt par 1,3 miljardiem dolāru.

Pasažieris, kuru apsargi ar varu iznesa no pārpildīta “United Airlines” reisa, bija 69 gadus vecais Deivids Dao – vjetnamiešu izcelsmes ASV pilsonis, kurš ir plaušu slimību ārsts Elizabettaunas pilsētiņā Kentuki. Viņa biogrāfija ir gana raiba – 2003. gadā Dao atņemta mediķa licence, kad viņš iemīlējies kādā pacientē un sācis viņu nelegāli apgādāt ar recepšu zālēm.

Pēc tam viņš kļuvis par profesionālu pokera spēlētāju, kādā turnīrā vinnējot 117 000 dolāru, bet 2015. gadā Dao atjaunots ārsta sertifikāts un viņš atsācis medicīnas praksi. Šobrīd viņš ir hospitalizēts un intervijas medijiem nesniedz. Tikmēr ziņu aģentūrai “Associated Press” izdevies nointervēt sievieti, kas lidmašīnā sēdēja tieši aiz Dao, un viņas stāstītais notikušo parāda jaunā gaismā.

“Stjuarte piedāvāja 800 dolārus vērtu vaučeru tiem, kas izkāps no lidmašīnas, un dakteris Dao kopā ar sievu brīvprātīgi pieteicās. Viņi paši piecēlās un izkāpa no lidmašīnas. Bet dažas minūtes vēlāk viņi atnāca atpakaļ, jo bija uzzinājuši, ka jaunu lidojumu tajā pašā dienā nevarēs dabūt, un viņš uztraucās, ka nākamajā dienā jābūt darbā,” stāsta pasažiere.

Tomēr arī šī pasažiere ir pārliecināta, ka “United Airlines” rīcība, nešus iznesot dakteri no lidmašīnas, bija neadekvāta. Turklāt viņa nav vienīgā, kas tā domā. Incidents izpelnījies uzmanību visā pasaulē. Savu viedokli par to paudis gan Baltais nams, gan Ķīnas ārlietu ministrija. Tikmēr “United Airlines” akciju cena nogāzusies par sešiem procentiem, jeb naudas izteiksmē – par 1,3 miljardiem ASV dolāru.

Akciju cenas nostabilizējās tikai vēlāk, kad kompānijas valdes priekšsēdētājs sniedza interviju kādam ziņu raidījumam un izteicās, ka izjūt milzīgu kaunu par notikušo, atvainojās Dao un garantēja, ka nekas tamlīdzīgs “Unites Airlines” reisos nekad vairs neatkārtosies. No amata atkāpties viņš gan neplānojot. Tikmēr Dao advokāti pieprasījuši lidsabiedrībai un Čikāgas lidostai saglabāt visus ierakstus un datus, kas saistīti ar incidentu, acīmredzot plānodami sniegt prasības tiesā.

Foto

 

Lasi vēl