Unikāls eksponāts Gugenheima muzejā Ņujorkā – tualetes pods no tīra zelta!

1 komentārs
Unikāls eksponāts Gugenheima muzejā Ņujorkā – tualetes pods no tīra zelta!
Foto: Reuters / Scanpix

Pasaulslavenais Gugenheima muzejs Ņujorkā – viena no izcilākajām mūsdienu mākslas krātuvēm – papildinājis savu ekspozīciju ar diezgan neparastu darbu. Tā autors ir kāds itāliešu mākslinieks, un gan darba nosaukums, gan veidols jau licis saraukt uzacis mākslas kritiķiem, taču apmeklētāji par to ir sajūsmā.

Ja tev kādreiz ir bijusi vēlme apsēsties zelta tronī, šādu iespēju piedāvā Solomona Gugenheima muzejs. Tā Ņujorkas filiāle aicina apmeklētājus izbaudīt eksponātu, kam dots nosaukums “Amerika”. Tas ir pilnībā funkcionāls tīra zelta tualetes pods, ko radījis itāliešu mākslinieks Mauricio Katelans, ironiskā veidā atainojot līdzekļu šķiešanu un muļķību mūsdienu mākslā.

Kopš eksponāta izstādīšanas jau vairāk nekā 100 000 cilvēku ir stāvējuši garās rindās, lai kaut uz mirkli apsēstos uz šā poda, kas veidots pēc muzejā esošo tualešu standarta podu parauga – tikai no zelta. Priekšmets patiesībā ir arī nopērkams, ierindojoties ekstravagantu luksusa preču kategorijā. Eksponāts Amerika atrodams muzeja piektajā stāvā – un būs apskatāms vēl tikai divas nedēļas.

1 komentārs