Unikāls dzēriens! Spānijas vīndari radījuši zilu vīnu

52 komentāri
Unikāls dzēriens! Spānijas vīndari radījuši zilu vīnu

Ambiciozi spāņu vīndari apņēmušies pierādīt, ka vīns var būt arī zilā krāsā. Neparastais dzēriens ir pilnīgi dabīgs, radīts tikai no vīnogām, un ilgstošos eksperimentos ir izdevies panākt tā īpatnējo krāsu. Dzēriena zilā krāsa saskaņā ar Eiropas likumiem to neļauj saukt par vīnu, taču dzēriena ražotāju ambīcijas tas nav mazinājis.

Klasiskajās vīna pudelēs pildītais “GIK Live” lietotājus pārsteidz ar savu izskatu –  tas ir spilgti zilā krāsā. Dzērienu radījuši pieci draugi no Spānijas pilsētas Bilbao. Viņi uzsver, ka dzēriens 100% ir ražots no dažādu šķirņu baltajām un sarkanajām Spānijas vīnogām. Lai iegūtu raksturīgo indīgo toni, dzērienam pievienots dabisks pigments, kas iegūts no sarkano vīnogu miziņas.

“Daži varētu teikt, ka tas ir salds, daži, ka tas nav pietiekami salds. Mēs domājam, ka tas ir viegls dzēriens, kas, mums ir galvenais mērķis. Tas nav domāts vīnziņiem, kam patīk visi tie dažādie noteikumi. Tas ir cilvēkiem, kam gribas labāko vīnu un labāko konceptu, bez visādām problēmām mācīties tos noteikumus,” saka “GIK Live” izveidotājs Taigs Makartijs.

Taču neskatoties uz to, ka dzēriens ražots no vīnogām, tradicionālo vīndaru lobija dēļ,  Eiropā to nav atļauts  saukt  par vīnu.

“Ir skaidri jānodala atšķirīgas lietas, lai nemaldinātu patērētājus. Viņam ir skaidri jāzina, ko lieto. Vīns ir daudz vairāk nekā dzēriens – katru reizi kad tu to lieto, tu izbaudi konkrētu reģionu, cilvēku pūles, darbu un cerības. Zilais vīns vai zils dzēriens ir kaut kas pilnīgi cits,” saka Spānijas Vīna regulēšanas padomes prezidents Davids Palacio.

Liegums zilas krāsās dzērienu saukt par vīnu tā ražotāju biznesa ambīcijas gan nav apstādinājis. Līdz šim pārdoti vairāk nekā 400 000 pudeļu. Nesen sākts milzīgā ASV tirgus iekarošana un ir pirmie panākumi. “Krāsa ir ļoti interesanta. Es nekad iepriekš neesmu redzējusi zilu vīnu, un man tas patiešām patīk! Tas bija jautri. Es noteikti gribēju pamēģināt un garša bija laba!” saka studente Madija Golere pēc vīna nobaudīšanas.

Nogaršot zilo vīnu var arī Latvijā. Vienas zilā dzēriena pudeles cena internetā ir ap astoņiem eiro.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl