Unikāli kadri: no migas iznācis retās “briļļaino” lāču sugas mazulis

Pievienot komentāru

Berlīnes zoodārzā no migas iznācis četrus mēnešus vecais lācēns, kurš piedzima īsi pēc Ziemassvētkiem. Darbinieki uzsver, ka šī lāča dzimšana ir nozīmīgs notikums ne tikai Berlīnei, bet visai pasaulei.

Jaunais lācēns no savas iekārtotās vietas iznāca otrdien, 8. maija pēcpusdienā. Līdz tam viņš atpūtās, bet tagad jau redzams, ka viņš ir spēka pilns un gatavs sveicināt apmeklētājus.

Pirmajās stundās pēc iznākšanas ārpasaulē, lācēns bija nedaudz kautrīgs, taču jau pēc tam skraidīja pa savu aploku, pāri kritušajiem baļķiem. Tomēr visas darbības – ciešā mammas uzraudzībā.

Lāču aploka kopējs skaidro, ka pirmie iespaidi par jaunekli ir tādi, ka viņš ir ļoti jautrs.

Šī lāča dzimšana ir svarīga viņa sugasbrāļiem, jo tādu pasaulē palikuši ļoti maz. Viņš pārstāv tā dēvēto Andu lāču, jeb “briļļaino” lāču sugu, kas ir aizsargājama. Šie lāči agrāk apdzīvoja mežus pie Andu kalniem Dienvidamerikā. Lāčiem raksturīgs īss purns un neparasts galvas krāsojums.

Lāču agrāk apdzīvotajā apgabalā tagad dzīves apstākļi nav tik pateicīgi – tiek izcirsti meži, daudzi lāči arī iemaldās privātās teritorijās, kur tie tiek nomedīti.

Lācim arī vēl nav piešķirts vārds – zoodārza kopēji vēl lems par variantiem.