Ungāru rakstnieks pielīdzina Sorosu Hitleram

2 komentāri
Ungāru rakstnieks pielīdzina Sorosu Hitleram
PA WIRE / PA IMAGES / SCANPIX

Ungāru rakstnieks un publicists Silārds Demeters izpelnījies kritiku par miljardiera Džordža Sorosa pielīdzināšanu nacistiskās Vācijas vadonim Ādolfam Hitleram.

“Eiropa ir kļuvusi par Džordža Sorosa gāzes kameru (..). Džordžs Soross ir liberālais fīrers,” raksts Demeters komentārā, kas sestdien publicēts valdībai simpatizējošajā ziņu vietnē “Origo.hu”.

Savukārt poļi un ungāri ir “jaunie žīdi” norāda Demeters, kurš kopš 2018. gada ir Šāndora Petēfi literatūras muzeja direktors.

Savā rakstā viņš pievērsies situācijai, kurā Varšava un Budapešta uzlikusi veto Eiropas savienības (ES) ilgtermiņa budžetam, tādējādi protestējot pret ieceri ES fondu līdzekļu piešķiršanu saistīt ar tā dēvēto likuma varu.

“Šie “liber-ārieši” tagad vēlas mūs, poļus un ungārus, izslēgt no pēdējās politiskās kopienas, kurā mums joprojām ir tiesības,” norāda rakstnieks, kurš kopš 2019.gada ir arī Kultūras ministrijas komisārs, kas atbildīgs par ungāru grāmatniecības jautājumiem.

Demetera izmatotos salīdzinājumus jau nosodījušas ebreju organizācijas gan pašu mājās, gan ārvalstīs, kā arī Izraēlas vēstniecība.