Ungārijas parlamenta spīkers pieļauj valsts izstāšanos no ES

0 Komentāru
Ungārijas parlamenta spīkers pieļauj valsts izstāšanos no ES

Ja Eiropas Savienība (ES) grib diktēt Ungārijai noteikumus, valstij vajadzētu apsvērt iespēju lēnām izstāties no šīs savienības, uzskata Ungārijas parlamenta spīkers Lāslo Kevērs.

Ja Brisele grib teikt valstij, kā tā būtu jāpārvalda, tad tā vairāk atgādina Maskavu pirms 1989. gada pārmaiņām, valdošās partijas “Fidesz” politiķa teikto citē ungāru medijs “origo.hu”. Ja tas ir virziens, kādā dodas ES, tad Ungārijai vajadzētu apsvērt izstāšanos no šīs savienības, norādījis spīkers. Viņš gan piebildis, ka tas būtu “visļaunākais” scenārijs, un pauda šaubas par to, vai līdz tam vispār aizies.

ES un NATO nav problēma, bet gan tas, ka “eiroatlantiskā pasaule ir satricināta morālā ziņā”, norādījis Kevērs. Kopš komunisma krišanas dažu rietumvalstu valdības un finanšu līderi uzskata, ka viņi var darīt pilnīgi visu, sacījis spīkers. Kevēra izteikumus apstiprina arī citi ungāru mediji. Tos citē arī izdevums “mixonline.hu”. Viņa spriedumi izpelnījušies opozīcijas partiju un politiķu nosodījumu.

Partija “Dialogs Ungārijai” norādīja, ka premjerministram Viktoram Orbanam vajadzētu “disciplinēt” Kevēru, jo viņa spriedumi kaitē visu ungāru starptautiskajām interesēm.

Orbanam arī pienācis laiks paziņot, vai Ungārijas nākotne ir aliansē ar Maskavu vai Briseli, norādīja partijā.

Pēdējo mēnešu laikā Orbans pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu paudis arvien lielāku labvēlību. Ungārijas Liberālā partija Kevēra izteikumus nodēvējusi par “nopietnu kļūdu”.

0 Komentāru