Ungārija vakcinēšanos pret Covid-19 veselības aprūpes darbiniekiem padara par obligātu

0 Komentāru
Ungārija vakcinēšanos pret Covid-19 veselības aprūpes darbiniekiem padara par obligātu
EPA/SCANPIX

Sekojot Francijas un vairāku citu Eiropas valstu piemēram, arī Ungārija noteikusi visiem veselības aprūpes sistēmas darbiniekiem obligātu vakcinēšanos pret Covid-19, piektdien, 16. jūlijā, paziņojis premjerministrs Viktors Orbāns.

“Mēs neatbalstām spaidus, izņemot vienu jomu, kurā esam pieņēmuši lēmumu, ka vakcinēšanās veselības aprūpes darbiniekiem būs obligāta,” savā iknedēļas radiointervijā norādīja Orbāns.

Pagaidām viņš neatklāja, kad šī prasība stāsies spēkā.

Kā ziņots, pirmdien Francija paziņoja, ka vakcinēšanās no septembra būs obligāta veselības un veco ļaužu aprūpes darbiniekiem, kā arī visiem tiem, kuriem darbā jāsaskaras ar vismazāk aizsargāto cilvēku grupām.

Līdzīgus lēmumus pieņēmusi arī Grieķija, Itālija un Lielbritānija.

Ungārijā, kuras iedzīvotāju kopskaits ir aptuveni 9,8 miljoni, reģistrēti vairāk nekā 30 000 Covid-19 izraisītu nāves gadījumu, un tādējādi tā kļuvusi par vienu no pandēmijas smagāk skartajām ES dalībvalstīm.

Tomēr Ungārija spējusi organizēt vienu no straujākajām vakcinēšanas kampaņām ES, kas daļēji bijis iespējams, jo izmantotas tika arī Ķīnā un Krievijā ražotās vakcīnas.

Inficēšanās gadījumu skaits kopš maija Ungārijā ir krasi krities, un jūlija sākumā tika atcelti visi karantīnas ierobežojumi, tostarp obligāta aizsargmasku valkāšana iekštelpās.

Tomēr kopš jūnija potēšanās temps ir mazinājies.

Orbāns piektdien pavēstīja, ka gados vecie ļaudis tiks apmeklēti personīgi, lai piedāvātu tiem vakcinēties.

No 1. augusta tiem, kas saņēmuši otro vakcīnas devu, tiks piedāvāta arī trešā pote.

Divas dienas pirms 1. septembra vakcinācija tiks piedāvāta arī pusaudžiem, kas sasnieguši vismaz 12 gadu vecumu.

0 Komentāru