Komentāri
Ungārija paziņo, ka Briseles pavēlēm nepakļausies un bēgļus savā valstī neielaidīs
FOTO: LETA

Bēgļu plūsma uz Eiropu nemazinās, tieši pretēji – pēdējos mēnešos tā kļuvusi lielāka. Tikmēr Ungārija, kas Eiropas Savienības (ES) krīzes risinājuma plānam velta visasāko kritiku, paziņojusi, ka nepakļausies Briseles pavēlēm.

Lai nepieļautu bēgļu ieplūšanu valstī, Ungārija vakar pabeigusi otra žoga būvēšanu uz robežas ar Serbiju. Trīs metrus augsto un 10,3 kilometrus garo žogu sāka būvēt pirms mēneša. Tas ir aprīkots ar siltuma un kustības sensoriem, kā arī nakts redzamības kamerām.

Tikmēr Ungārijas premjers Viktors Orbāns paziņojis, ka darīs visu, lai nepieļautu bēgļu iekļūšanu valstī.

”Ungārija darīs visu, lai deportētu visus, kas cenšas nelegāli iekļūt mūsu valstī. Mēs vēlamies kontrolēt situāciju, vēlamies regulēt savu dzīvi, un mēs nepieņemsim pavēles no Briseles, kas cenšas iestāstīt, kā mums jādzīvo,” paziņojis Orbans.

Jau ziņots, ka Ungārija ir kļuvusi par piemēru tiem, kas iestājas pret Vācijas kancleres Angelas Merkeles atbalstīto “atvērto durvju” politiku. Ungārijas teritoriju pērn nelegāli šķērsoja ap 400 000 imigrantu.

Šo plūsmu izdevās apturēt vienīgi pēc tam, kad Ungārija uz savas robežas ar Serbiju uzcēla žogu un pieņēma bargus likumus par robežas nelegālu šķērsošanu.

Lasi vēl