Ungārija ir kategoriski pret vienotu Eiropas Savienības migrācijas politiku

1 komentārs
Ungārija ir kategoriski pret vienotu Eiropas Savienības migrācijas politiku
Foto: AP / Scanpix

Ungārija paziņojusi, ka nav pilnīgi nekādu iespēju īstenot vienotu Eiropas Savienības migrācijas politiku. Šāds paziņojums seko pāris dienas pēc tam, kad Eiropas Komisija sāka tiesisko procedūru pret Ungāriju par atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns skaidro, ka Ungārijas atteikšanās uzņemt bēgļus un migrantus ir domāta, lai saglabātu valsts identitāti. Tikmēr Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls pieprasījis lielāku starptautisku atbalstu pasaules bēgļu krīzes risināšanā.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija pagājušajā nedēļā sāka tiesisko procedūru pret Čehiju, Poliju un Ungāriju par patvēruma meklētāju neuzņemšanu saskaņā ar Eiropas Savienības kopējo plānu. Polija un Ungārija nav uzņēmušas nevienu patvēruma meklētāju, savukārt Čehija nav uzņēmusi nevienu patvēruma meklētāju pēdējā gada laikā.

Šī vienreizējā kvotu shēma tika apstiprināta ar tā dēvētās vairākuma procedūras palīdzību. Pret šo ieceri balsoja Čehija, Ungārija, Rumānija un Slovākija. Slovākija jau vērsusies tiesā pret Eiropas Komisiju. Arī Polija ir brīdinājusi par tiesvedības sākšanu.

TOP komentāri

  • Zeltene
    +1 +1 0

    Zeltene

    Brivu, demokratisku valstu savieniba...kur visu uzspiez ar varu un draudiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl