Komentāri
Ungāri ar plašiem protestiem pieprasa rietumniecisku valdību
Foto: EPA/LETA

Tūkstošiem cilvēku Budapeštā svētdien piedalījušies demonstrācijā pie Ungārijas parlamenta. Protests notika dienu pirms šodien gaidāmās Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizītes, un sanākušie cilvēki prasīja premjeram Viktoram Orbanam izvēlēties sadarbību ar rietumiem, nevis Krieviju.

Laikā, kad lielākā daļa Eiropas Savienības valstu izolē Krieviju, Ungārijas prezidenta V. Orbana pārstāvētā centriski labējā partija pēdējos mēnešos ir nodibinājusi ciešākas saites ar Kremli. Divas nedēļas pēc A. Merkeles vizītes Budapeštā plāno ierasties arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Protestētāji pieprasīja, lai Ungārija paliek uzticīga Eiropai un atsakās no prokremliskās nostājas.

Sagaidāms ka šodienas vizītē A. Merkele un V. Orbans pārrunās arī attiecības ar Krieviju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl