6 komentāri

Viena no populārākajām britu avīzēm sestdien, dienu pēc vēsturiskā Lielbritānijas referenduma, iznāca ar milzīgu virsrakstu pirmajā lapā. Tas bija noformulēts kā jautājums: ”Un kas, pie velna, notiks tagad?”. Tik tiešām – apjukums un neziņa pieņemas spēkā.

Kopš izšķirošā referenduma, kad briti nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, nebija pagājusi pat diena, kad daļa cilvēku jau grib rīkot atkārtotu referendumu. Apvienotās Karalistes parlamenta mājaslapā petīciju par vēl vienu referendumu, ar ko briti varētu palikt blokā, parakstījuši jau teju pusotrs miljons cilvēku. Viņi pieprasa ievērot nosacījumu – ja referendumā piedalās mazāk par 75% pilsoņu, vismaz 60% jānobalso par izstāšanos, lai šādu lēmumu vispār varētu pieņemt. Kā zināms, ceturtdien notikušajā referendumā 52% dalībnieku nobalsojuši par izstāšanos, bet 48% – par palikšanu blokā. Nobalsošanā piedalījās 72% pilsoņu.

Balsojuma rezultāti liecina par lielām atšķirībām valsts reģionos, kā arī to, ka visaktīvāk palikšanu atbalstīja gados jauni cilvēki un lielo pilsētu iedzīvotāji. Tostarp londonieši.

Vēl vienā petīcijā, kas aizsākusies kā joks, Londonas mērs Sadiks Hans aicināts pasludināt neatkarību no Lielbritānijas. To jau parakstījuši vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku.

Londonā notiek arī dažādas protesta akcijas. Tās lielākoties rīko britu jaunatne. Viņi ir neapmierināti, ka referenduma iznākumu tik lielā mērā ietekmējuši gados vecāku cilvēku balsojums. Lai gan bloka sniegtās iespējas par brīvu ceļošanu un darba iespējām, visvairāk izmanto tieši jaunieši.

”Brexit var novest pie tā, ka Eiropas Savienība sairst. Mums ir ļoti žēl, ka līdz ar šo lēmumu mums tiek arī atņemtas tādas iespējas, kā dzīvot un strādāt ārvalstīs,” saka kāda Lielbritānijas iedzīvotāja Beatrise.

”Eiropai ir arī simboliska vērtība, mēs ar to esam uzauguši. Taču vecākā paaudze atrada veidu, kā izlemt pār mūsu nākotni. Es apzinos Brexit sekas un tas ir sāpīgi. Ceru, ka tas tomēr nav nekas nemaināms,” tā atzīst Roberto.

Gados jaunie briti dusmas pauž arī sociālajos tīklos. Zem tēmturiem ”nemanāvārdā” un ”komēsesamizdarījuši” viens pēc otra birst ieraksti mikroblogošans vietnē Twiter.

Tikmēr starptautiskā kredīreitingu aģentūra Moodys šorīt samazinājusi vērtējumu Lielbritānijas ekonomiskajai attīstībai – no stabila līdz negatīvam. Lēmums pamatots ar to, ka iespējamā britu aiziešana no bloka draud kaitēt tās ekonomikai.

Foto

Video

TOP komentāri

 • JA?
  +4 +4 0

  JA?

  "......Eiropas Savienība sairst. Mums ir ļoti žēl, ka līdz ar šo lēmumu mums tiek arī atņemtas tādas iespējas, kā dzīvot un strādāt ārvalstīs,” saka kāda Lielbritānijas iedzīvotāja......"
  Nu varbūt tomēr strādāsim un dzīvosim katrs savā valstī?! Un citur brauksim tikai ciemos!?!
 • Otomārs
  +4 +4 0

  Otomārs

  Nekā šausmīga. Palasiet vēsturi un pārliecinieties,ka neviena impērija nav pastāvējusi mūžīgi.Iespējams ka ir sācies jaunākās,Briseles impērijas sabrukums.Ilgi dzīvotspējīgas nav pat 2 valstu savienības,piemēram Austroungārija vai Polijas-Lietuvas ūnija.
 • kā parasti
  +4 +4 0

  kā parasti

  tagad referendumos tik ilgi, kamēr būs nobalsots pareizi.
  vēlēšanas ir bulšits.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl