Ukraiņu studenti aicina vienaudžus Krievijā palīdzēt apturēt karu

Komentāri

Šonedēļ par interneta hitu kļuvis video, kurā Ukrainas studenti vēršas pie Krievijā studējošajiem, aicinot viņus domāt, kritizēt, uzdot jautājumus. Video noskatīts jau vairāk nekā pusmiljons reižu, un tajā ukraiņu jaunieši aicina krievus sacensties olimpiādēs, nevis Donbasā.

Četru minūšu garais video rullītis publicēts nedēļas sakumā, un dažu dienu laikā noskatīts jau tuvu pie 700-tūkstoš reizēm. Tajā studenti no dažādām universitātēm – aviācijas, politehniskā institūta un nacionālās universitātes vēršas pie studējošajiem Maskavā. Aicina viņus būt labākajiem savas tautas priekšstāvjiem un neticēt visam, ko viņiem saka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ukraiņu studenti arī neliek ticēt katram savam vārdam – tikai aicina būt kritiskiem, domāt pašiem un uzdot jautājumus. Noslēgumā jaunieši pie vienaudžiem otrpus frontes līnijai vēršas ar pavisam emocionālu vēstījumu.

”Gan jums, gan mums būs jāpaskaidro saviem bērniem, kāpēc šāvām viens uz otru vai neko nedarījām, lai novērstu karu. Mums būs kauns par tādu kopīgo vēsturi. Mēs ar Jums gribam cīnīties olimpiādēs un Olimpiskajās spēlēs, nevis Donbasā,” video pauž studenti.

Video saņēmis gandrīz tik pat atzinīgu, cik negatīvu vērtējumu. Komentāros Kremļa politikas atbalstītāji attaisno gan Krimas aneksiju, gan cīņu ar it kā ukraiņu fašistiem.

Taču video kādam arī licis aizdomāties.

Lasi vēl