Ukraiņu karavīri: Minskas pamiera laikā mūs apšauda ar mīnām

0 Komentāru
Ukraiņu karavīri: Minskas pamiera laikā mūs apšauda ar mīnām
FOTO: LETA

Jurists, inženieris, students. Viņi visi vienā dienā atstāja civilo dzīvi pagātnē, lai ar automātiem rokā aizsargātu savas valsts teritoriju.TV3 Ziņas piedāvā intervijas ar ukraiņiem, kuri vistiešākajā mērā iznes uz saviem pleciem asiņaino ģeopolitiskas cīņu par 21. gadsimta Ukrainu. Kara darbība nav apstājusies arī pēc Minskas vienošanās, un pamiera vietā ukraiņiem virs galvas lido lodes.

Bogdans pirms kara Kijevā strādāja par inženieri un būvēja rūpnīcas. Iesaukts armijā, un pēc divu nedēļu mācībām nonācis kara zonas epicentrā. Pēc līdzīga scenārija dzīves izmainītas tūkstošiem Ukrainas vīriešu spēka gados.

Automātu savās rokās biju turējis vienu reizi, vēl skolas laikā. Mācību laikā paņēmu atkal rokās. Sapratu tikai to, ka tas ir ierocis, kas sēj nāvi. Kaut kā pašaudījāmies, mums izstāstīja, kā rakt ierakumus, kā paslēpties. Faktiski, tās nebija nekādas mācības. Uz mums šauj ar mīnmetējiem. Šīs ir šķembas no 128. artilērijas daļas, kas atrodas aptuveni 10 kilometru attālumā no mūsu pozīcijām. Šķembas iznīcina visu savā ceļā. Ar automātu pret tām neko nepadarīsi, tāpēc ir jāslēpjas. Labi jāslēpjas.

Kijevā TV3 Ziņas sastop arī omulīgo Ivanu, kurš šķiet kā īsts miera mika, un grūti pat iedomāties, ka aiz lācīgā tēla ir profesionāls tuvcīņas speciālists, kurš māca armijas specvienības. 2014. gada jūlijā, sargājot Ukrainas robežu, tika ievainots. Nokļuvis ienaidnieka rokās, sagūstīts, nogādāts slimnīcā Krievijā, Rostovas pilsētā. Vietējie esot gribējuši nolinčot, bet slimnīcu apsargāja Krievijas policisti, kas, gods godam, pie ievainotajiem nevienu nelaida. Ar ģenerālkonsula atbalstu pārcelts uz slimnīcu Odesā, kur atlabis.

Viņam pāreja no kara šausmām uz civilo dzīvi bija grūta, kā jau visiem bijušajiem karotājiem. 

Atgriežoties Kijevā, Ivans sapratis, ka par juristu birojā vairs nespēj strādāt, un atkal atgriezies frontē. Un tā dara daudzi viņa domubiedri. Spīts un cerība par labāku dzīvi nākamajām paaudzēm ir galvenais dzinulis.

Austrumukrainā kopš 2014. gada gājuši bojā aptuveni 9200 cilvēku un vairāk nekā 21 000 ir ievainoti. Tās ir tikai provizoriskas aplēses. Visticamāk, kara dzirnas samalušas krietni vairāk likteņu.

Video

0 Komentāru