Ukraiņu brīvprātīgie: zog visur, tāpēc saziedotās mantas uz fronti vedam paši

Komentāri

Ukrainā aizvien populārākas kļūst brīvprātīgo jeb “voluntieru” kustības. Tie ir jaunieši, uzņēmēji, radošo profesiju pārstāvji, kuri cenšas palīdzēt savas valsts karavīriem, kuri cīnās pret teroristiem Donbasā.

Viņi pērk karavīriem nepieciešamās preces, rīko koncertus, lai karavīri nejustos atsvešināti. Šādus uzņēmīgus cilvēkus Kijevā sastapa arī TV3 Ziņu komanda – Jānis Zvērs un Juris Bindars.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aleksandrs un Romāns ir seni draugi un biznesa partneri. Viņiem pieder uzņēmums, kas klientiem piegādā interneta pakalpojumus.

Abi piedalījušies Maidana aktivitātēs un aktīvi atbalsta valsts virzību uz Eiropu. Vērojot, cik trūcīgi ir apgādāti puiši, kas karo pret separātistiem Donbasā, viņi nevarēja palikt vienaldzīgi. Daļu uzņēmuma peļņas viņi velta, lai pirktu armijniekiem nepieciešamās preces. Apģērbu, ķiveres, pat cigaretes un specifiskas preces, piemēram, termovizorus jeb nakts redzamības iekārtas. Uzņēmēji mantas uz fronti ved pašu spēkiem. Nekādiem starpniekiem vai labdarības organizācijām viņi neuzticas. Un ne bez pamata.

Foto

Aleksandrs Arutunjans, uzņēmējs:

Ir ļoti daudz pseidobrīvprātīgo. Cilvēku, kuri apmāna. Ir tāds teiciens: kam karš, kam miesīgā māte. Diemžēl ir cilvēki, kuri gatavi pelnīt uz kara rēķina. Tāpēc mūsu uzdevums ir nodot tieši rokās. Braucam uz pašu fronti, reiz pat iekļuvām apšaudē!

Romāns Šutaks, uzņēmējs:

Kad satumsa, sākās apšaude. Sprāga mīnas, lidoja trasējošās lodes. Tie bija lielkalibra ieroči.

Paši uz fronti karot viņi neraujas, jo saprot, ka attīstot biznesu un pelnot naudu, finansiāli atbalsta gan savus tuviniekus, gan armijniekus, un viņu piegādātais ekipējums jau glābj cilvēku dzīvības. Nodarboties ar biznesu korumpētajā valstī ir grūti, un tagad jau birokrātija un kukuļņemšana atgriezusies ierastajās sliedēs.

Aleksandrs Arutunjans, uzņēmējs:

Ziniet, kad bija pārmaiņas? Tikai pašā sākumā. Tikai tad, kad Eiromaidans uzvarēja, un sākās karš. Visi bija panikā. Baidījās, kas tad būs? Vairāk nedrīkstēs ņemt kukuļus? Sēdinās cietumā? Tas bija pats labākais gads uzņēmējiem.

Tagad gan korupcijas vīruss atkal ērti izpleties pa visām valsts iestādēm. Lai ievilktu jaunu kabeli, ir jāiziet milzīgs skaits valsts iestāžu, kurās, kā likums, prasa kukuļus.

Aleksandrs Arutunjans, uzņēmējs:

Tas var būt pat komunālās nodaļas vadītājs, kurš noteikti paprasīs. Pretējā gadījumā pusgadu gaidīšu. Zagt, tas ir normāli lielākajai daļai iedzīvotāju. Viņš var būt gaišs, labs cilvēks, bet tiklīdz būs iespēja, viņš zags. Tāpēc, ka padomju laikā tas skaitījās normāli.

Romāns Šutaks, uzņēmējs:

Ja katrs cilvēks sāks mainīt pats sevi, pirmkārt, tad viss būs kārtībā. Galvenais ienaidnieks ir nevis ārējais, bet iekšējais. Labs ir tas cilvēks, kas savas valsts intereses uzskata augstākas par savām privātajām. Laikam esmu ideālists.

Labā ziņa ir tāda, ka šo uzņēmēju domubiedru skaits strauji aug. Ir jānomainās paaudzēm. Vecie padomju dinozauri nav mūžīgi, ar šo domu sevi mierina progresīvā jaunatne, kas Ukrainā gan pašlaik ir mazākumā, bet kuru draugu loks ar katru dienu plešas arvien lielāks un ciešāks.

Viņi regulāri dodas uz fronti, lai iepriecinātu karavīrus gan ar noderīgām precēm, gan rīkojot patriotiskus koncertus. Tas ir kā atgādinājums, ka karavīru upurēšanās nav velta, tieši otrādāk – tā iedvesmo un saliedē jauno Ukrainu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl