Ukraiņi lāpu gājienā piemin nacionālo varoni Banderu

4 komentāri

Kā ik katru Jauno gadu, arī šo ukraiņi iesāka ar sava nacionālā varoņa – Stepana Banderas godināšanu. Līdzīgi kā pirms gada, arī šoreiz neoficiālās svinības izpelnījās plašu atsaucību, jo, kā teic gājiena dalībnieki, cīņa par Ukrainas neatkarību joprojām nav izcīnīta.

3000 lāpu pret Kijevas naksnīgajām debesīm. Tik iespaidīgs skats vakarvakarā bija vērojams Ukrainas galvaspilsētā. Aprit 106 gadi, kopš pasaulē nāca ukraiņu nacionālais varonis, atbrīvošanas kustības vadītājs Stepans Bandera.

Piemiņas pasākuma dalībnieks, nacionālists Maskims Lobaičuks:
1. janvāris ir Stepana Banderas, Ukrainas nācijas līdera, dzimšanas diena. Viņš radīja domu par Ukrainu kā neatkarīgu, suverēnu valsti un tās iedzīvotāju brīvību, taisnīgumu un pārticību. Diemžēl šis sapnis joprojām nav īstenojies, taču, pieminot Banderu, mēs šo sapni turpinām, lai tas piepildītos.

Banderas tēls Ukrainas sabiedrības acīs ir ļoti kontroversāls. Valsts rietumi viņu dēvē par varoni un atbrīvotāju, kurš Otrā pasaules kara laikā apvienojās ar nacistiem, lai cīnītos pret Sarkano armiju. Savukārt Ukrainas austrumi viņu vaino asinsizliešanā.

30os un 40os gados Bandera bija ukraiņu nacionālās kustības līderis. Savu uzskatu dēļ viņam nācās patvērumu meklēt Rietumvācijā, taču tur viņu dzīvesvietā atrada VDK aģents un noindēja.

Kijevas iedzīvotāja Nadja Balakina norāda: “Stepans Bandera ir ukraiņu varonis, kurš cīnījās par neatkarīgu Ukrainu. Mūsu varoņi bija aizliegti padomju laikos – tas pat bija slikti, ka par tiem zinājām. Par laimi, tagad tos atkal atceramies un pieminam viņu sasniegumus.”

Pūlis ik pa brīdim izsauca frāzes ”Bandera, nāc, ievies kārtību!” Laikā, kad dalījums Rietumi-Austrumi Ukrainā atkal ir tik sāpīgi izteikts, viņa aizstāvētās idejas ieguvušas jaunu nozīmi.

TOP komentāri

  • anna
  • cinitajs
    0 0 0

    cinitajs

    TADS IR CILVEKA IZGLITOTIBAS LIMENIS! Nekas netrauce tadam panem ieroci rokas un nosaut otru tikai tapec,dizu ideju varda.Neesi piedalijies nelaimiga Maximas veikala celtnieciba? Es Maxima neieperkos vairak.Ir vel Rimi,Supernetto,Elvi,kur ieperkos.Ka ar Tevi?
  • mats

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl