Ukraiņi kalnos rod mieru no Covid-19 pandēmijas

0 Komentāru
Ukraiņi kalnos rod mieru no Covid-19 pandēmijas
ZEUS/SCANPIX

Karpatu kalni Ukrainā piedzīvo sen neredzētu cilvēku pieplūdumu – tur zeļ un plaukst ziemas tūrisms, jo daudzi ukraiņi glābiņu no pandēmijas izvēlējušies rast gleznainajās kalnu ainavās, vēsta “900 sekundes”.

Karpatu kalni, balts sniegs, zilas debesis un neviena cita kilometriem tālu. Viegli saskatīt, kāpēc daudzi izvēlējušies šajos dabas plašumos rast gandarījumu pandēmijas laikā, kad cilvēkiem tiek prasīts citam no cita distancēties.

Kā norāda vietējie, pēdējos mēnešos Karpatu kalnos liels cilvēku pieplūdums.

“Ceļošana ārpus valsts ir ierobežota, un daudzas izklaides vietas patlaban slēgtas, tāpēc pie dabas krūts patlaban raujas gan pieredzējuši kalnos kāpēji, gan nosacīti amatieri,” stāsta pieredzējusi kalnos kāpēja Ludmila Sibirka.

“Kalni… Tie man ir šeit. Visas aktivitātes ārā, pārgājieni – tie mani padara stiprāku, dod man iespēju apdomāt lietas un iemācīties ko vairāk par dzīvi,” turpina viņa.

Pārgājieni nav vienīgā nodarbe, kam cilvēki nododas kalnos. Citi slēpo, lai baudītu arī kādas ekstrēmākas sajūtas. Ziemas tūrismam labvēlīgi patlaban ir arī laikapstākļi, nodrošinot bagātīgi daudz sniega.

0 Komentāru