Ukrainas vēstnieks ES: ”Labāk slikts miers nekā labs karš”

Pievienot komentāru
Ukrainas vēstnieks ES: ”Labāk slikts miers nekā labs karš”
FOTO: SCANPIX

Ukrainas vēstnieks Eiropas Savienībā Konstantīns Jeļisejevs tikās ar Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas deputātiem, lai runātu par situāciju Ukrainā. Tikšanās laikā vēstnieks informēja par situāciju Ukrainas austrumu reģionos pēc Minskas miera plāna parakstīšanas un aicināja Eiropas Savienību nekavēties ieviest 4. līmeņa sankcijas pret Krieviju.

Vēstnieka vērtējumā Minskas miera plāns nav ideāls, bet ”pat slikts miers ir labāks par karu”.

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete norāda: ”Putina miera centieniem ir grūti noticēt. Tas ir kārtējais manevrs, lai iegūtu laiku un novilcinātu jaunu ES sankciju ieviešanu. Neskatoties uz miera plānu, Krievijas smagi bruņotās vienības un vietējie teroristi turpina uzbrukt Ukrainas armijai pie Mariupoles. ES lēmums atlikt jaunu sankciju ieviešanu ir kļūda. To Putins tulkos, kā zaļo gaismu turpināt tālāko iebrukumu Ukrainā.”

Latvijas deputāte tāpat kā Ukrainas vēstnieks uzskata, ka 4. līmeņa sankcijas ir jāievieš nekavējoties. ”Mums ir jādomā ilgtermiņā. Sankcijas Eiropai maksā miljardus, taču karš maksās triljonus. Ja Eiropa nebūs vienota savā apņēmībā apturēt Putinu Ukrainā un viņš turpinās īstenot savu agresīvo plānu atjaunot PSRS, tad militārais konflikts pletīsies plašumā,” uzskata Kalniete.

Ukrainas vēstnieks arī informēja, ka jau šobrīd Ukrainas austrumu reģionos pilnībā ir iznīcināti 600 uzņēmumi un ap 1000 uzņēmumiem ir bankrotējuši. Pēc miera nodibināšanas Ukraina sagaida Eiropas Savienības palīdzību Donbasa atjaunošanā, jo reģiona iedzīvotāji vēlas mieru.

Sandra Kalniete parlamentā strādā Ārlietu un Lauksaimniecības komitejās un ir Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente.