Ukrainas spēki sāk atvilkt smagos ieročus

Komentāri
Ukrainas spēki sāk atvilkt smagos ieročus
FOTO: LETA

Ukraina ceturtdien sākusi atvilkt smagos ieročus no frontes līnijas, teikts Ukrainas Ģenerālštāba paziņojumā. Šobrīd no saskarsmes līnijas tiek atvilkti tikai viena veida ieroči – 100 milimetru lielgabali.

“Izpildot 12. februārī Minskā noslēgtās vienošanās, šodien Ukraina sāk 100 milimetru lielgabalu atvilkšanu no saskarsmes līnijas. Tas ir pirmais solis uz smagā bruņojuma atvilkšanu, tas notiks tikai EDSO uzraudzībā,” teikts paziņojumā. “Ukrainas puse prasa pilnīgu uguns pārtraukšanu un neatliekamu Minskas vienošanos parakstījušo pušu saistību izpildi.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Uzbrukuma mēģinājumu gadījumā smagā bruņojuma atvilkšanas grafiks tiks koriģēts. Ukrainas spēki ir pilnā gatavībā aizstāvēt valsti,” paziņoja Ģenerālštābs.

Jau vēstīts, ka Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi 12. februārī sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts.

Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei un sāka savilkt spēkus pie Mariupoles.

Lasi vēl