Ukrainas spēki pabeiguši pretterorisma operāciju Mariupolē

0 Komentāru
Ukrainas spēki pabeiguši pretterorisma operāciju Mariupolē
Foto: AFP/LETA

Ukrainas austrumu pilsētā Mariupolē drošības spēki piektdien noslēguši agri rītā izvērsto pretterorisma operāciju, kuras laikā izdevies ieņemt tā dēvētās Doņeckas tautas republikas štābu un aizturēt vairāk nekā 30 teroristu, paziņoja iekšlietu ministra vietnieks Antons Gerašenko.

“Operācija sākās plkst.4.50 no rīta. Notiek pēc plāna. Veiksmīgi. Šobrīd pārņemti visi galvenie teroristu atbalsta punkti. Sašauta bruņumašīna, iznīcināti teroristu snaiperu punkti. Zaudējumi teroristu pusē ir augsti,” savā “Facebook” lapā raksta iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs.

Pretterorisma operācija Mariupolē ir pabeigta – tas kļuva iespējams, pateicoties rūpīgi saplānotām un koordinētām Ukrainas drošībnieku darbībām, pavēstīja Gerašenko. “Operācija notika sekmīgi. Šobrīd aizturēti vairāk nekā 30 teroristi, viņi izvesti uz drošu vietu.”

Operācijā piedalījās Nacionālās gvardes vienības, Iekšlietu ministrijas īpašo uzdevumu vienības “Azov” un “Dņepr-1”, savukārt posteņus ap pilsētu sargā bruņotie spēki, lai neļautu teroristiem masveidā izbraukt no pilsētas un izvest ieročus.

Tiek ziņots, ka operācijas laikā ievainojumus guvuši četri drošības spēku kareivji.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

0 Komentāru