No 2020. gada Ukrainas skolās mācības notiks tikai ukrainiski

5 komentāri
No 2020. gada Ukrainas skolās mācības notiks tikai ukrainiski
Foto: Leta / AFP

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien, 25. februārī, parakstījis Valsts valodas likumu, kas paredz, ka, sākot ar 2020. gadu, no piektās klases Ukrainas skolās mācības notiks tikai ukraiņu valodā, bet mazākumtautību skolēni savu dzimto valodu varēs apgūt atsevišķos priekšmetos.

Porošenko akcentē, ka likums paaugstina ukraiņu valodas kā valsts valodas lomu izglītības procesā un tas nodrošina vienādas iespējas visiem. Ukrainas prezidenta administrācijas paziņojumā teikts, ka šāds likums “garantē, ka ikvienam absolventam būs labas valodas zināšanas, kas būtiskas veiksmīgai karjerai Ukrainā.”

Tiek uzskatīts, ka ar šā likuma palīdzību Kijeva cer samazināt Maskavas ietekmi. Ukrainā dzīvo apmēram astoņi miljoni etnisko krievu, kas ir 17% valsts iedzīvotāju kopskaita. Kremlis jau paziņojis, ka Ukrainas varasiestādes šādā veidā grib mazināt krievu valodas un etnisko krievu nozīmi.

Porošenko tomēr uzsvēra, ka Ukraina ievēro visas starptautiskās normas. Šis likums saasinājis attiecības ar Rumāniju un citām Austrumeiropas valstīm. To kritizējušas arī Ukrainā dzīvojošās ungāru un poļu minoritātes.

5 komentāri