Komentāri
Ukrainas prezidents, visticamāk, būs “šokolādes karalis” Porošenko
Foto: Freeimages.com

Visticamāk, Ukrainai jauns Valsts prezidents būs jau pēc pirmās vēlēšanu kārtas – pēc vēlētāju aptauju rezultātiem, saņemot 56% balsu, uzvarējis uzņēmējs, miljardieris un viens no Maidana protesta kustības atbalstītājiem Petro Porošenko.

Viņa spēcīgākā oponente – Jūlija Timošenko – saņēmusi vien 13% atbalstu. Porošenko viņam piederošo saldumu ražotņu dēļ medijos iedēvēts par Ukrainas “šokolādes karali”.

Savā vērienīgajā priekšvēlēšanu kampaņā 48 gadus vecais miljardieris solījis Ukrainai jaunu dzīves veidu un veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību, kā arī savā pirmajā prezidentūras gadā panākt ukraiņiem bezvīzu režīmu ar Eiropas Savienību. Porošenko arī iecerējis trīs mēnešu laikā normalizēt attiecības ar Krieviju. Ukrainas dalība NATO viņa programmā nav iekļauta.

Prezidenta vēlēšanas daudzviet Ukrainā aizvadītas saspringtā gaisotnē. Ukrainas austrumu pilsētās prezidenta vēlēšanas lielākoties nav notikušas. Tās karstākajos konflikta punktos – Doņeckā un Luhanskā – separātistu kaujinieki, izmantojot vardarbīgas metodes, nav ļāvuši organizēt vēlēšanas.

Slovjanskas apkārtnē jau iepriekš bija skaidrs, ka balsojums nenotiks – tur kaujinieki ielauzās un aizbarikādējās vairākās reģionālajās vēlēšanu komisijās. Saņemtas ziņas, ka separātistu kaujinieki apšaudījuši automašīnas, kas veda vēlēšanu biļetenus. Doņeckā kaujinieki un vairāki simti to atbalstītāju uzrunās pauduši agresīvus saukļus un aicinājumus pret Ukrainu un Rietumiem.

No šodienas Doņeckā uz nedēļu ieviests karastāvoklis, kura laikā paredzēts atbrīvot pašpasludināto Doņeckas tautas republiku no Ukrainas karaspēka.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl