Ukrainas prezidents, visticamāk, būs “šokolādes karalis” Porošenko

Komentāri
Ukrainas prezidents, visticamāk, būs “šokolādes karalis” Porošenko
Foto: Freeimages.com

Visticamāk, Ukrainai jauns Valsts prezidents būs jau pēc pirmās vēlēšanu kārtas – pēc vēlētāju aptauju rezultātiem, saņemot 56% balsu, uzvarējis uzņēmējs, miljardieris un viens no Maidana protesta kustības atbalstītājiem Petro Porošenko.

Viņa spēcīgākā oponente – Jūlija Timošenko – saņēmusi vien 13% atbalstu. Porošenko viņam piederošo saldumu ražotņu dēļ medijos iedēvēts par Ukrainas “šokolādes karali”.

Savā vērienīgajā priekšvēlēšanu kampaņā 48 gadus vecais miljardieris solījis Ukrainai jaunu dzīves veidu un veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību, kā arī savā pirmajā prezidentūras gadā panākt ukraiņiem bezvīzu režīmu ar Eiropas Savienību. Porošenko arī iecerējis trīs mēnešu laikā normalizēt attiecības ar Krieviju. Ukrainas dalība NATO viņa programmā nav iekļauta.

Prezidenta vēlēšanas daudzviet Ukrainā aizvadītas saspringtā gaisotnē. Ukrainas austrumu pilsētās prezidenta vēlēšanas lielākoties nav notikušas. Tās karstākajos konflikta punktos – Doņeckā un Luhanskā – separātistu kaujinieki, izmantojot vardarbīgas metodes, nav ļāvuši organizēt vēlēšanas.

Slovjanskas apkārtnē jau iepriekš bija skaidrs, ka balsojums nenotiks – tur kaujinieki ielauzās un aizbarikādējās vairākās reģionālajās vēlēšanu komisijās. Saņemtas ziņas, ka separātistu kaujinieki apšaudījuši automašīnas, kas veda vēlēšanu biļetenus. Doņeckā kaujinieki un vairāki simti to atbalstītāju uzrunās pauduši agresīvus saukļus un aicinājumus pret Ukrainu un Rietumiem.

No šodienas Doņeckā uz nedēļu ieviests karastāvoklis, kura laikā paredzēts atbrīvot pašpasludināto Doņeckas tautas republiku no Ukrainas karaspēka.

Lasi vēl