Ukrainas prezidents izsaka pateicību Latvijai

Komentāri
Ukrainas prezidents izsaka pateicību Latvijai
Foto: AFP/LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko izteicis Latvijai sirsnīgu pateicību par ātru Eiropas Savienības (ES) Asociācijas līguma ratifikāciju Saeimā.

ES Asociācijas līguma ratifikācija notika šā gada 14. jūlijā. Latvijas parlaments līgumu ratificējis vienbalsīgi.

“Šīs ir kritiskas un nozīmīgas dienas Ukrainas vēsturē, un tieši šajā brīdī mēs augsti novērtējam Ukrainas draugu Eiropā atbalstu un solidaritāti”, norādīja P. Porošenko.

E. Rinkēvičs apliecināja, ka Latvija savas prezidentūras ES Padomē ietvaros nākamā gada pirmajā pusē pievērsīs lielu uzmanību attiecību stiprināšanai ar Ukrainu un Austrumu partnerības iniciatīvas attīstībai kopumā.

Tāpat ministrs norādīja, ka “Ukrainas bezvīzu režīma ar ES valstīm ieviešana būtu redzams ieguvums Austrumu partnerības valstu iedzīvotājiem”.

Šīs nedēļas sākumā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Islandes ārlietu ministru Gunaru Bragi Sveinsonu (Gunnar Bragi Sveinsson) un Polijas ārlietu ministru Radoslavu Sikorski (Radosław Sikorski) tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko (Petro Poroshenko) un ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu (Pavlo Klymkin).

16.jūlijā un 17.jūlijā E. Rinkēvičs turpinās darba vizīti Ukrainā. 16.jūlijā ministram paredzētas vairākas tikšanās Kijevā, tostarp ar EDSO un Ukrainas prezidenta administrācijas pārstāvjiem. 17. jūlijā Latvijas un Islandes ārlietu ministri kopā dosies uz Dņipropetrovsku, lai iepazītos ar situāciju šajā nozīmīgajā Ukrainas reģionā uz vietas.

Kopš aprīļa vidus krīze Ukrainā ir saasinājusies – Krievijas diversanti, kas apgādāti ar militāro tehniku, kā arī Ukrainas separātisti sagrābuši savā kontrolē vairākas nozīmīgas ēkas un stratēģiskus objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes uzsāka pretterorisma operāciju, kas nu jau pāraugusi sadursmēs, kurās tiek izmantota kara tehnika.

Lasi vēl