Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā vislielākais atbalsts komiķim Zelenskim

0 Komentāru

Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā vadībā izvirzījies komiķis Volodimirs Zelenskis, kurš pašreizējo popularitāti iemantoja seriālā “Tautas kalps”.

Otrajā kārtā viņš, visticamāk, sacentīsies ar pašreizējo prezidentu Petro Porošenko.

Starptautiskie novērotāji stāsta, ka vēlēšanas pagājušas mierīgi un starp kandidātiem bijusi īsta konkurence.

Zelenskis “Tautas kalpā” attēlo lauku skolas skolotāju, kurš negaidīti tiek ievēlēts par valsts prezidentu pēc tam, kad kāds skolēns slepus nofilmē un ieliek internetā skolotāja kaismīgo, lamuvārdiem pārbagāto pret korupciju vērsto tirādi.

Kaut Zelenskis solījis saglabāt Ukrainas virzību uz NATO un Eiropas Savienību, atšķirībā no pašreizēja prezidenta Petro Porošenko viņš ikdienā runā krieviski. Zelenska politiskie uzskati gan ir neskaidri. Vēlētājus viņš uzrunā galvenokārt ar seriāla un sociālo tīklu starpniecību, bet intervijas medijiem sniedz reti un tikšanās ar vēlētājiem nerīko.

Lai arī Zelenskis sevi cenšas pasniegt kā jaunpienācēju, kurš nav iestidzis Ukrainas korumpētajā politikā, mediji ziņo par viņa ciešajām saitēm ar oligarhu Ihoru Kolomoiski, kuram pieder telekanāls, kas demonstrē Zelenska seriālu. Par spīti tam, aktieris pirmajā vēlēšanu kārtā pārliecinoši izvirzījās vadībā.

Spriežot pēc sākotnējiem rezultātiem, viņš ieguvis aptuveni 30% balsu, otrajā vietā ar gandrīz divreiz mazāku atbalstu atstājot Porošenko.

“Šis ir tikai pirmais solis ceļā uz lielu uzvaru. Mums vienalga, ar ko sacensties otrajā kārtā. Man jau stāstīja, ka apkārt klīst viltus ziņas, ka mēs esot noslēguši kādas slepenas vienošanās. Mēs esam jauni cilvēki, kuri negrib pagātni redzēt nākotnē,” sacīja Zelenskis.

Potenciālais jaunais prezidents atsaucas uz Ukrainas medijus svētdien pāršalkušo ziņu, ka viņa nometne panākusi vienošanos ar trešajā vietā palikušo prezidenta amata kandidāti Jūliju Timošenko. Viņa aicināšot savus atbalstītājus otrajā kārtā balsot par Zelenski, apmaiņā pret premjerministres amatu.

Jāpiebilst, ka ceturtais palika prokrieviskais Jurijs Boiko, bet neviens no pārējiem 35 kandidātiem nepārsniedza pat 10% robežu.

Kopā vēlēšanās piedalījušies aptuveni 63,5% balsstiesīgo, un otrā kārta notiks 21. aprīlī.

0 Komentāru